• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-3714-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

روز پرکار وزیر راه و شهرسازی در مازندران

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح شنبه به مازندران سفر کرد و در سفر یک روزه خود افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه در شهرهای این استان را در دستور کار خود قرار داد .

  این پروژه ها با اعتباری بالغ بر  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه راهسازی را افتتاح و  کلنگ زنی شد.

وی در اولین بازدید خود در حاشیه کلنگ‌زنی پل کابلی پل‌سفید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در استان مازندران چند پروژه افتتاح می‌شود و کلنگ تعدادی از طرح های عمرانی نیز همانند پل کابلی در پل‌سفید به طول 600 متر را به زمین زده خواهد شد.

اسلامی افزود: یکی از مسائل مهم برای ما پروژه ساری تاکام بوده که حائز اهمیت است و امروز به صورت ویژه برای آن وقت می‌گذاریم، از اول سال 97 تا به امروز دو برابر آنچه در گذشته کار شده، پیشرفت در این طرح صورت گرفت است و امیدواریم تا پایان سال این پروژه به انتها برسد.

  وی در حاشیه مراسم افتتاح آسفالت و زیربار ترافیک قرار گرفتن ۵۹ کیلومتر راه روستایی مازندران با اشاره به اینکه راه های روستایی این استان نسبت به میانگین کشوری پایین است، اظهار کرد: برای ساخت این میزان راه روستایی حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و با افتتاح این پروژه حجم راه‌های آسفالته روستایی در مازندران به حدود چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر رسیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز ساخت ۵۰ کیلومتر راه جدید روستایی در استان در دست ساخت قرار دارد که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۲ هزار کیلومتر راه روستایی کشور آسفالت می‌شود و مازندران در راه روستایی نسبت به میانگین کشور پایین‌تر است که در طرح اقدام ملی برای راهسازی در سال‌جاری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در ادامه وزیر راه و شهرسازی از کمربندی فریدونکنار و محمودآباد بازدید و کمربندی محمودآباد را افتتاح کرد.

اسلامی افتتاح پروژه راه روستایی بیجی کلاً شهرستان بابل، بهسازی و احداث راه روستایی را از اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بیان کرد و گفت: قرار است ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی تا آخر سال آسفالت شود که ۱۰۰ کیلومتر آن مربوط به مازندران است.

وزیر راه ادامه داد: همچنین تا آخر سال سه پل ارتباطی و دو تقاطع غیر هم سطح در شهرستان بابل افتتاح خواهد شد.

کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح بهشهر به بندرامیرآباد و بهره برداری از آسفالت محور گلوگاه – دامغان کریدور شمال به جنوب از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی در مازندران بوده است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: