• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-587-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

استارت‌آپ‌ها؛ ابزار تقویت گردشگری روستایی در مازندران

یک کارشناس گردشگری گفت: پدیده‌هایی مثل استارت‌آپ‌ها‌ می‌تواند باعث تقویت گردشگری روستایی در مازندران شود.

محمد رضا اورمزدی در گفت‌و گو با ایسنا مازندران، بابیان اینکه گردشگری روستایی براساس یک سری ضوابط، دستورالعمل ها و قوانین جاری کشور اجرا می شود، اظهار کرد: از نگاه جهانی، استانداردها تابع سازمان جهانی گردشگری است که گردشگری روستایی جزئی از این مجموعه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه این استارت‌آپ ها ممکن است در صنعت خودرو، صنایع هوایی کشور، گردشگری و زیرساخت ها استفاده شود تا محصول نهایی به دست آید، تصریح کرد: به طور مثال ورود سرمایه گذار به بخش گردشگری روستایی با کمک و ایده استارت‌آپ ها می تواند به محصول نهایی تبدیل شود.

این کارشناس گردشگری خاطرنشان کرد: مازندران در سال های اخیر با ۳ هزار نقطه روستایی مشخص شده به سمت توسعه پدیده ای به نام اکولوژ یا بوم گردی رفته است.

اورمزدی با بیان اینکه امروزه شاهد فعالیت بسیار گسترده بوم گردی در غالب گردشگری روستایی هستیم، گفت: گردشگری روستایی بخش های متنوعی را دربر می گیرد که بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: گردشگری روستایی در غرب و شرق مازندران فضایی بسیار بکر با پتانسیل بالا داشته اما روستاهای اطرف آن دچار دستخوش تغییراتی از جمله فرهنگ اصیل روستایی، شناسایی اصیل معماری روستایی، آداب و رسوم، غذا، بحث گیاهان دارویی و فعالیت خاص آن منطقه شده است.

این کارشناس گردشگری ادامه داد: مناطقی مثل جواهرده، دوهزار و سه هزار تنکابن، سدلفور، فیلبند، جنت آباد، کلاردشت با کمک رسانه ها به گردشگران معرفی شده است و  باید پتانسیل ارزشمند دیگر در مازندران شناسایی و معرفی شود.

اورمزدی تاکید کرد: با تقسیم گردشگری در غرب، شرق و مرکز مازندران می توان تولید کسب و کار و اشتغال در مازندران کرد.

وی با بیان اینکه در مازندران شاهد روستا فروشی هستیم تا توسعه روستایی، اظهار کرد: هجوم افراد غیر بومی باعث شده تا با کمبود زمین مواجه شویم و از نگاه ملی و بین المللی تا بوجود آمدن مقوله گردشگری روستایی در این استان فاصله داریم.

این کارشناس گردشگری بیان کرد: به طور مثال بحث اقامتگاه های ما، اقامت های بوم گردی نیست بلکه واحدهای بوم گردی هستند و واحد های بوم گردی کارهای اقامتی اناجم نمی دهد اما با یک اشکال در بوم در همین زمینه شروع شد.

اورمزدی یادآور شد: گردشگری روستایی چیزی در فضای بکر و اصیل و سنتی‌ست که در روستاهی ما در گذشته اتفاق می افتاد و باید آن را به یک چشم انداز زیبا به جهانیان معرفی کنیم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: