• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-3214-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

افزایش 12 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: درچهار ماهه امسال تعداد 229  نفر (177مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 12درصد افزایش داشت.

به گزارش ایسنا مازندران، علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها شاهد این افزایش آمار بودیم، اظهار کرد: جاده های درون شهری62 مورد با افزایش 29 درصدی و برون شهری و راه روستایی با 167 مورد با افزایش 7 درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های بابل با 40 مورد، ساری و میاندرود 39، آمل با 30 مورد بیشترین و رامسر با 2 فوتی کمترین شهر گزارش شد.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خاطرنشان کرد: در زمان وقوع تصادف 76 نفر عابرین پیاده، 53 نفر سر نشین، 49 نفر راننده، 45 نفر موتور سوار و 6 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

عباسی با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت می شود، گفت: در چهار ماه امسال 5 هزار و 841 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش داشت.

وی يادآور شد: دستگاه های اجرايی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشكی قانونی با برنامه ريزی پيشگيرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگی موثر باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: