• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 986-1385-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

اقتصاد بابل به عنوان پس کرانه منطقه آزاد فریدونکنارقابلیت تحول و شکوفایی دارد

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد بابل به خاطر همجواری با بندر فریدونکنار می تواند به عنوان پس کرانه  وبهره بردارمهم منطقه آزاد فریدونکنار به شکوفایی برسد.

به گزارش ایسنا مازندران، حسین نیازآذری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر تجاری بارفروش به لحاظ تاریخی نقش بارانداز واردات و صادرات کالایی بنادر شمالی را ایفا نموده و در دور جدید تحولات ساختاری اقتصاد منطقه می تواند نقش تاریخی خود را مجددا بازسازی نماید.

وی مصوبه هیات دولت در تصویب منطقه آزاد سه بندر مازندران را فرصتی برای بین المللی سازی مزیت ها و ظرفیت های اقتصاد مازندان دانست و تصریح کرد: با سیاست گذاری و برنامه ریزی مناسب زمینه برای سرمایه گذاری در تمامی شهرهای استان فراهم شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از مصوبه هیات دولت،خاطرنشان کرد: تجار، بازرگانان،اصناف، شرکت ها و تولید کنندگان شهرستان بابل  آمادگی دارند در فرآیند عملیاتی شدن مناطق آزاد مازندران نقش آفرینی و سرمایه گذاری نمایند.

نیازآذری با اشاره به استعداد، مزیت ها و توانمندی های مالی ، تجاری، تولیدی وصنعتی، فنی وخدماتی و ارتباطی شهرستان بابل و نقش سازنده بنگاه های اقتصادی این شهرستان در اقتصاد مازندران و دسترسی نزدیک آن به راه آهن  و جاده های شریانی کریدورشمال_جنوب از استاندار مازندران خواست: منطقه ویژه اقتصادی یا بندر خشک بابل و فرودگاه احمدکلا را به عنوان پیشران و پشتیبان اصلی بندر و منطقه آزاد فریدونکنار ومتناظرباتحول ساختاری این مناطق در اولویت پیگیری قرار دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: