• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-786-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رییس بنیاد نخبگان مازندران مطرح کرد

۲۵۰۰ نفر از جامعه دانشگاهی تحت پوشش بنیاد نخبگان مازندران

رییس بنیاد نخبگان مازندران گفت: حدود ۲ هزارو ۵۰۰ نفر از جامعه دانشگاهی تحت پوشش بنیاد نخبگان در استان هستند.

به گزارش ایسنا مازندران، محسن جهانشاهی در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه تعدادی از نخبگان در حوزه دانش بنیانی و شرکت های فناور فعالیت می کنند ، اظهار کرد: هزار عضو هیئت علمی نخبه و نخبه پرور در این استان شناسایی شده است و باید از این ظرفیت ها در جای مناسب بهره برداری شود .

وی تصریح کرد: عصاره فضائل دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می تواند بنیاد  نخبگان باشد و با افرادی سر و کار داریم که استعداد برتر و نخبه هستند

رییس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان زیر نظر معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است، خاطرنشان کرد: با انجمن ها و مجموعه های غیردولتی تعامل مطلوبی داریم و بنیاد ملی نخبگان از فعالیت های سیاسی پرهیز می کند.

جهانشاهی گفت: بنیاد نخبگان تنها بنیاد دولتی با شرح و وظایف مشخص است که به فعالیت خود ادامه می دهد .

وی با تاکید بر دادن تسهیلات به افراد تحت پوشش این مرکز افزود: بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور و استان عضو ندارد بلکه افرادی را در قالب های مختلف تحت پوشش قرار می دهد .

رییس بنیاد ملی نخبگان مازندران درباره اعطای تسیهلات ملی بلاعوض به دانشجویان مستعد بیان کرد: یک دانشجوی کارشناسی تا ۴۱ میلیون تومان می تواند به شیوه های مختلف تسهیلات لازم را از بنیاد نخبگان دریافت کند و این رقم برای کارشناسی ارشد ۵۷ میلیون تومان و برای دانشجوی دکترای تخصصی تا سقف ۱۳۵ میلیون تومان خواهد بود .

جهانشاهی تصریح کرد:  سال ۹۰ حدود هشت برنامه مصوب در بنیاد نخبگان وجود داشت و این میزان در سال جاری ۷۸ برنامه مصوب است که رشد مطلوبی را نشان می دهد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر مخترع سطح یک در کشور نداریم، خاطرنشان کرد: مازندران بعد از تهران رتبه دوم را در مخترعان سطح دوم کسب کرده است و ۱۵۰ مخترع سطح سه نیز در استان شناسایی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: