• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-1214-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندران مطرح کرد

برگزاری کلاس‌های اقتصاد مقاومتی برای دانشجویان مازندران

مسئول بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندران گفت: کلاس های اقتصاد مقاومتی برای دانشجویان مازندران با هدف گذاری این طرح در خصوص مبانی فکری دانشجو، آشنایی با انقلاب اسلامی و تفکرات مقام معظم رهبری و امام راحل برگزار می شود .

به گزارش ایسنا مازندران، سید امیر سادات کرمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح هرساله با حمایت و پشتیبانی مالی خود دانشگاه ها و اجرای بسیج دانشجویی استان برگزار می شود، اظهار کرد: سرفصل های این طرح از کتاب طرح کلی اندیشه های اسلامی قرآن است که مجموعه جلسات مقام معظم رهبری در سال ۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی است؛ آنجا شالوده حکومت اسلامی در دوره پهلوی توسط خود رهبری بوده است .

وی با اشاره به اینکه بسط دادن ولایت فقیه در سال ۴۷ در نجف توسط امام خمینی، سیره اجتماعی و سیاسی ائمه اطهار نیز از جمله سرفصل های این دوره ها است، تصریح کرد: در این طرح، دانشجویان با وضعیت اقتصاد کشور آشنا خواهند شد .

مسئول بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندران با تاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح آشنایی دانشجو با ابتدائیات موضوعات سیاسی است که طبق فرمایش مقام معظم رهبری بتواند آن را تحلیل کند، گفت: در این طرح توانمندکردن دانشجویان در حوزه اشراف فکری و کنش گری برای انقلاب اسلامی را ارتقا خواهیم داد .

سادات کرمی افزود: بازه برگزاری این طرح معمولا در تابستان است و امسال از یکم تا هشتم شهریورماه این دوره برای بانوان در دونقطه زیارتکلا منطقه هزارجریب و آقایان در فریمک حوزه علمیه فریمک نکا برگزار می شود .

وی با اشاره به اینکه امسال مازندران و گلستان به طور مشترک این طرح را برگزار می کنند، خاطرنشان کرد: دانشجویان گزینش شده بالغ بر ۱۵۰ نفر بوده که در این دوره شرکت خواهند کرد و امروز هم روز چهارم این دوره سپری شد .

مسئول بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندران در خصوص برنامه های شاخص بسیج دانشجویی بیان کرد: یکی از برنامه های ما  جشنواره فرهنگی ققنوس بود که در اریبهشت ماه برگزارشد و برنامه های شاخص دیگر برگزاری دوره های اقتصاد مقاومتی است که از ۱۲۰ دانشجو که معدل آنها بالای ۱۷ بود گزینش و جمع آوری کردیم .

سادات کرمی ادامه داد: باید برنامه های بسیج دانشجویی در راستایی باشد که هر کنشی که به صورت خودجوش صورت می گیرد، پژوهش باشد و مسئله یابی تخصصی در آن صورت گیرد .

وی خاطرنشان کرد: طبق توصیه مقام معظم رهبری این برنامه برای نشاط سالمدانشجویان انجام می گیرد و برنامه ای تفریحی را تحت عنوان برنامه ریزی اردوی رزمی، فرهنگی، دانشجویی با تجربه و شرایط سخت، با موضوعات تخصصی برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: