• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-286-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

ردیابی سودجویان طب سنتی در بابل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از پایش و ردیابی سودجویان طب سنتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، فرزاد جلالی ضمن تبریک روز پزشک، گفت: سودجويان از نام طب اسلامى، كاسبان دين و طب هستندكه ديدگاهى اخبارى گرايانه داشته و با چند روايت مدعى درمان مردم می شوند.

وی تصریح کرد: اين افراد پيشرفت هايی مثل واكسيناسيون، جراحی هاى معجزه گر و غربالگری ها را كه جان ميليون ها نفر را در دنيا نجات داده اند زير سوال می برند و خودشان با داروهايی مجهول و مجعول تحت نام ائمه اطهار (ع) می خواهند بيمار هاى مهم و سرطان ها را درمان كنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: بنا بر راى بسيارى از ايات عظام، عنوانی بنام طب اسلامى نداريم.

جلالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال پایش و ردیابی این سود جویان است و در مسیر حفظ سلامتی مردم از هیچ اقدام و واکنشی فرو گذار نخواهد بود.

وی عنوان کرد: از مردم شریف انتظار داریم که اطلاعات موجود از این قبیل موارد را به معاونت درمان یا اداره بازرسی و دریافت شکایت دانشگاه علوم پزشکی بابل برسانند تا پیگیری لازم را انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: ما در کشور 8 دانشکده طب سنتی داریم که خوشبختانه یکی از این دانشکده ها در دانشگاه علوم پزشکی بابل است که به تربیت  متخصص طب سنتی می پردازد.

جلالی تصریح کرد: درمانگاه های فعال طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی بابل کاملا علمی با حضور متخصصین مشغول ارائه خدمات به مراجعین می باشند.

وی در ادامه بیان کرد: طرح تحول سلامت یکی از برنامه های بسیار ارزشمند ملی و وزارتی است که فواید خدمت رسانی  ارزشمندی داشته و هدف اصلی آن کم کردن هزینه از جیب مردم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: از طرف جامعه پزشکی به مردم شريف عرض ميكنم كه ما پزشكان همواره در سخت ترين شرايط در كنار شما بوده و خواهيم بود، با شما انقلاب كرديم، با شما به جبهه و جنگ رفتيم و شهيد داديم و در سخت ترين روزها هم دست از خدمت رسانى نخواهيم كشيد.

جلالی با اشاره به رشد 12 برابری تعداد پزشکان بعد از انقلاب گفت: در قبل از انقلاب تعداد 14 هزار نفر پزشک ایرانی و خارجی داشتیم اما بعد از انقلاب این آمار به 180 هزار نفر رسید که تماما پزشکان ایرانی هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد داروسازان کل کشور در قبل از انقلاب 3100 بود که با رشد 8 برابری در حال حاضر  25 هزار داروساز در کل کشور داریم، افزود: قبل از انقلاب فقط حدود 25 درصد داروها در داخل کشور تولید می شد در صورتیکه در حال حاضر حدود 98 درصد از داروها تولید داخل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: تخت های بیمارستانی  قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود 15 هزار تخت بود که با افزایش 9 برابری تقریبا 130هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد.

جلالی با بیان اینکه در اوایل انقلاب در کل استان مازندران 35 خانه بهداشت داشتیم، خاطرنشان کرد: امروزه حدود 1500 خانه بهداشت در مازندران می باشد که نزدیک به 300 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت فقط در شهرستان بابل مشغول ارائه خدمات هستند.

وی عنوان کرد: در بابل تعداد 1300 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص مشغول خدمت هستند و 300 دندانپزشک عمومی و متخصص و حدود  200 داروساز داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور می باشد، یادآور شد: این دانشگاه از سال ۱۳۶۲  با حدود ۵۰ دانشجوی پزشکی دانشگاه آغاز به فعالیت نمود و تاکنون حدود 13هزار و یکصد و چهل و شش دانشجو از این دانشگاه در رشته های مختلف علوم پزشکی فارغ التحصیل شده اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: