• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-186-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران:

توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است

عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران گفت: بخش خصوصی به پایداری و رقابت درست با یک نگاه استاندارد، عمل می کند بنابراین توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی، امکان پذیر است.

محمدحسن زال در گفت وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: ارکان بخش خصوصی، در بدنه دولت است یعنی برخی شرکت ها بدون هیچ منبعی، خودشان را اداره کرده و می توانند رقابت سالمی داشته باشند و در نهایت به سود خود برسند.

وی با اشاره به اینکه مازندران، قطب گردشگری است اما متاسفانه گردشگری در این استان به صورت تک بعدی صورت می گیرد، تصریح کرد: گردشگری انبوه مازندران در ساحل انجام می شود و ابعاد دیگری مثل کوه و جنگل وجود داشته و این توزیع به درستی صورت نگرفته است.

عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: گزینه های زیادی برای روشن کردن چرخه در گردشگری مازندران وجود دارد و می توانیم به سمت گردشگری ماجراجویانه با ورزش در کوه ها، سواحل و رودخانه ها برویم که بسیار درآمد زا است.

زال با بیان اینکه ما باید از جمعیتی که وارد شهرها می شوند، به نفع مردم شهر، اقتصاد و فرهنگ آن ها استفاده کنیم، افزود:  در کنار گردشگری دریا، گردشگری کوه و جنگل را رونق دهیم که موجب رواج چند بعدی گردشگری خواهد شد که هم به نفع گردشگر، هم به نفع اقتصاد وفرهنگ مازندران است.

وی گفت: رویکرد بازیگران صحنه گردشگری مثل نهادها، جامعه محلی و گردشگران و رویکرد تنوع گونه های گردشگری که یک چرخه اند با هم متفاوت است و افراد و بخش های مختلف در این حوزه با یکدیگر در ارتباط هستند.

عضو هیئت علمی گروه جهانگردی دانشگاه مازندران تصریح کرد: پنج فاکتور جذابیت، اقامتگاه، تسهیلات، دسترسی و فعالیت ها مثل یک سیستم عمل کرده و به لحاظ رویکردی، هم سو و هماهنگ کننده عمل می کنند به طور مثال در رویکرد انسان ها و مقاصد، اگر نهادها درست فکر نکنند، این چرخه معیوب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: