• پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-15714-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

وزیر ورزش و جوانان خبر داد

اجرای ۹۰ پروژه ورزشی در استان مازندران

وزیر ورزش و جوانان از اجرای ۹۰ پروژه ورزشی در استان مازندران خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران،مسعود سلطانی فر در آیین بهره برداری از استادیوم ۵ هزار نفره شهدای نوشهر که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد با بیان اینکه این پروژه از محل اعتبارات مقام معظم رهبری تامین اعتبار شد، اظهار کرد: تعداد زیادی از پروژه های ورزشی در کشور وجود دارد که با حمایت مقام رهبری انجام می‌شود و این موضوع نشان دهنده عنایت ویژه ایشان به ورزش است.

وی با بیان اینکه استادیوم شهدای نوشهر در طول کمتر از دو سال با اعتبار و هزینه ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بسیج سازندگی احداث شد، افزود: در طول یک سال و نیم گذشته کشور ما در اکثر رویدادهای مهم جهان و آسیا و نیز المپیک نتایج منحصر به فردی در حوزه ورزش به دست آورده ایم و استان مازندران نیز صاحب عناوین و مدال های زیادی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه استان مازندران یکی از بزرگترین قطب های ورزشی کشور است، تصریح کرد: این استان نه تنها به واسطه کشتی که جویبار پایتخت آن بوده که در سایر رشته ها از جمله رزمی، والیبال، وزنه‌برداری، بسکتبال و چندین رشته دیگر صاحب مدال های بین المللی آسیایی و المپیک است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه چشمه ورزشی در رشته های مختلف در مازندران در جوشش زیاد است، گفت: این استان در قهرمانی همیشه و همواره سرآمد سایر استان‌ها بوده است.

سلطانی فر با اشاره به اجرای ۹۰ پروژه ورزشی در استان مازندران ابراز کرد: سالن سرپوشیده 6 هزار نفره ساری در حال ساخت است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد هم چنین یک سالن سرپوشیده در جویبار در حال ساخت بوده و در سایر شهرها همانند چالوس، نور و آمل استادیوم های ورزشی بزرگی همانند نوشهر در حال احداث است.

وی با اشاره به این که بخش اعظم پروژه های ورزشی استان با ردیف های دولتی و بخشی از کمک مقام معظم رهبری است، یادآور شد: همه این اقدامات سخت افزاری برای توسعه ورزش در استان و کشور است.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: تعداد  ۱۱ سالن ۶ هزار نفره سرپوشیده در کشور داشتیم که از ۱۵ سال پیش به صورت نیمه کاره باقی مانده بود که ادامه ساخت  تعدادی از این پروژه ها از دوسال و نیم گذشته عملیاتی شد.

سلطانی فر با بیان اینکه تا پایان سال چهار پروژه در چهار مرکز استان به بهره‌برداری می‌رسد،گفت: امید است تا پایان دولت دوازدهم هر ۱۱ سالن سرپوشیده ۶ هزار نفره به اتمام برسد و همه استان‌ها از سالنهای سرپوشیده خوب و مناسب برخوردار شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: