• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13914-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران خبر داد

پیش بینی هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای مازندران

استاندار مازندران گفت: در سال جاری حدود هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی برای مازندران پیش بینی شد.

به گزارش ایسنا مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان که امروز در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط جنگ اقتصادی دولت برای تامین بودجه با محدودیت هایی مواجه  بوده که و با این رویکرد باید اعتبارات عمرانی استانی برای پروژه های اولویت دار هزینه شود.

وی با بیان اینکه با محدودیت اعتباری موجود تخصیص اعتبار برای تمام پروژه ها امکان پذیر نیست، تصریح کرد: سازمان مدیریت در استان مازندران مطابق با اولویت ها برای تکمیل پروژه ها بودجه های لازم را اختصاص داده است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با صرفه جویی باید بودجه ها را به سمت پروژه های نیمه تمام اولویت دار برای توسعه استانی سوق دهند.

حسین زادگان تعداد پروژه عمرانی نیمه کاره در استان را در  حدود ۴ هزار و ۲۰۰ طرح عنوان کرد و گفت: در سال جاری حدود هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی برای مازندران پیش بینی شد.

وی در مورد روند پیشرفت پارک موزه استان نیز افزود: در همه استان ها، پارک موزه به سرانجام رسیده و در مازندران نیز باید روند ساخت تسریع شود.

* پروژه های بالای 2 میلیاردتومان باید به تصویب شورای برنامه ریزی برسد

مفید غلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیز در ادامه با بیان اینکه امسال 60میلیارد ریال پروژه فرا استانی داریم، اظهارکرد: بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات یعنی حدود ۶۲ درصد از مجموع اعتبار ابلاغی به استان مازندران ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار اختصاصی به طور میانگین بیش از ۵۰ درصد از اعتبار درخواستی دستگاه های خسارت دیده ناشی از سیل است، افزود: این اعتبار در اختیار دستگاه ها برای بهسازی و مرمت قرار داده می شود،

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران یادآورشد: این اعتبار برای مرمت و بهسازی راه های روستایی، تاسیسات آبفای شهری و روستایی، ایستگاههای هواشناسی، ایستگاه پمپاژ و سردهنه کشاورزی، شبکه برق، اصلاح خط انتقال آب، دیوار ساحلی حاشیه رودخانه های و معابر و تونل شهری استان اختصاص داده شد.

غلامی در ادامه با بیان اینکه 61درصد کل استان مازندران جز مناطق محروم است، خاطرنشان کرد:با توجه به مشکلات پیش آمده در شهرداری ها و بر اساس قانون جدید به هر شهرداری ابلاغ شد که بیش از یک پروژه را اجرایی نکنند.

وی با بیان اینکه هر پروژه جدید تا 31شهریور ماه باید اعلام گردد، افزود:پروژه های بالای 2 میلیاردتومان باید به تصویب شورای برنامه ریزی برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران خاطرنشان کرد: اولویت تخصیص اعتبارات بودجه ای نیز با طرح های منابع طبیعی و کشاورزی،منابع آبی و توسعه و خدمات شهری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: