• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9314-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

جنگل بردنا گلوگاه طعمه حریق شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه گفت: بی توجهی در آتش زدن پرچین، جنگل بردنا را طعمه حریق کرد.

تقی عباسیان در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: خبر آتش سوزی جنگل بردنا که در بالادست شهرگلوگاه قرار دارد در ساعت 2 و 20 زمانی به اداره منابع طبیعی اعلام شد که ماموران حفاظتی به همراه دستگاه قضایی دادستانی و نیروی انتظامی در روستای استحفاظی نصرت آباد در حال اجرای حکم بودند.

وی گفت: بلافاصله با هماهنگی کلیه نیروهای حفاظتی و یگان حفاظت نیروهای سیاسی و سایر کارکنان اداره  با استفاده از امکانات و تجهیزات اطفای حریق شامل فلت بگ و رودپایه و بیل و شن کش به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه با اشاره به اینکه طی هماهنگی با شهرداری ماشین آتش نشانی هم به محل حریق اعزام شد، افزود: پس از گذشت 2 ساعت با همکاری آتش نشانی و اداره منابع طبیعی و کمک های مردمی حریق مورد نظر کاملا مهار شد.

عباسیان در توضیح منبع شروع آتش سوزی گفت: آتش از زمین مجاورکه جز اراضی شخصی بوده و بدون رعایت نکات ایمنی پرچین زمین خود را جهت از بین بردن تیغ های تمشک مزاحم شروع شد و با توجه به اینکه در دامنه جنگل بود با ورزش باد این آتش شعله ورشد.

وی در خصوص گونه هایی که مورد حریق قرار گرفت،بیان کرد: گونه های جنگلی و درختچه ای از قبیل انارهای وحشی و گونه های آزاد جنگلی و گونه هایی چون سیاه تلو طعمه حریق شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه در پایان با اشاره به اینکه سطح زیاد وسیعی دچار حریق نشد، گفت: میزان خسارت وارده و سطح منطقه آسیب دیده  توسط اداره منابع طبیعی در دست بررسی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: