• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9114-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

کنترل بیش از 3500 فروند شناور تفریحی و ورزشی توسط دریابانان مازندران

فرمانده دریابانی مازندران از کنترل بیش از 3500 فروند شناور تفریحی و ورزشی در سطح حوزه استحفاظی و بیش از 2 هزار ایستگاه قایقرانی توسط دریابانان استان خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران و به نقل از روابط عمومی مرزبانی، سیدتقی حسینی اظهار کرد: با افزایش میهمانان و توریست های این استان که هدف اصلی آن ها استفاده از نعمت دریا در این استان است؛ متاسفانه شاهد وقایع بسیار تلخی هستیم و بعضی از خانواده ها با غم از دست دادن عزیزانشان به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در دریا، روبرو می شوند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس کنترل و تردد کلیه شناورهای تفریحی در این روزها با حساسیت بیشتر و با تلاش های شبانه روزی مرزبانان و دریابانان روبرو است.

فرمانده دریابانی مازندران خاطرنشان کرد: رصد کلیه شناورهای متردد و کنترل ایستگاه های قایقرانی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی و در برقراری هر چه بیشتر نظم و امنیت و کاهش آسیب های مرتبط در دستور کار دریابانان است.

حسینی گفت: دریابانان واحدهای شناوری و عملیاتی استان، با اجرای گشت های ساحلی و دریایی از ابتدای سال تاکنون، موفق به کنترل بیش از 3500 فروند از انواع شناور تفریحی و ورزشی و بیش از 2000 ایستگاه قایقرانی شدند.

وی افزود: در ماموریت های محوله به دریابانان، مدارکی از قبیل دفترچه تردد، کارت ساماندهی شناور، مدارک تردد در دریا، کپسول آتش نشانی، جلیقه نجات، حلقه نجات و پارو توسط دریابانان کنترل می گردد.

فرمانده دریابانی مازندران در خصوص ایمنی شنا در دریا، به نکات زیر تاکید کرد و بیان کرد:  در دریای طوفانی شنا نکنید، قبل از شیرجه حتما عمق آب را امتحان کنید. ترجیحا در شب به دریا نرفته و در آن شنا نکنید، به کودکان دائم توجه کنید.

حسینی خاطرنشان کرد: سعی کنید از جلیقه نجات استفاده کرده و در محدوده طرح ساماندهی دریا که نیروهای دریابانی، امدادی و ناجیان غریق حضور داشته باشند، شنا کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: