• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-13814-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی:

۳۲۲ هزار بهره بردار کشاورزی در مازندران وجود دارد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار سازمان جهاد کشاورزی ۳۲۲ هزار بهره بردار کشاورزی در مازندران وجود دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، علی اصغر یوسف نژاد در اولین همایش زهکشی اراضی شمال کشور با بیان اینکه سرانه زمین کشاورزی در استان حدود هفت دهم هکتار است، اظهار کرد: کشاورزی مهمترین عامل تداوم برای رسیدن به امنیت غذایی است و امروزه به علت بی توجهی به زهکشی و ایجاد شبکه آبیاری، خاک مازندران به مرحله بحران رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خاک در حوزه کشاورزی حائز اهمیت است اما اگر آب و خاک به خوبی مدیریت و حفاظت شود بخشی از مسائل در بخش کشاورزی استان قابل حل خواهد بود، تصریح کرد: اقتصاد مازندران کشاورزی است و توجه به این بخش از نظر مالی باعث رونق بازار تولید و فروش می شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خاک موضوع گمشده در حوزه کشاورزی امروز است و استفاده از فضای بهره وری مناسب می تواند در بهبود اقتصاد این حوزه در استان اثر گذار باشد.

یوسف نژاد با بیان اینکه اگر فقط ۱۰ درصد محصولات کشاورزی مازندران صادر شود، به اوج اقتصادی در استان می رسیم، گفت: مازندران با ۷۲ نوع محصول کشاورزی سالانه بیش از هفت میلیون تن تولید دارد که برنج، مرکبات، کیوی، گل و گیاه، آنواع آبزیان و گوشت مرغ دارای رتبه های برتر کشور است.

وی کشاورزی را از جمله فعالیت های تخصصی عنوان کرد و افزود: امکانات فنی آب، خاک و هوا، تجارت، صادرات و مکانیزاسیون در کشاورزی باید برای کشاورزان مهیا شود و مطالعه، اجرا و بهره برداری مناسب در هر حوزه تخصصی یک اصل است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کشاورزی مهم ترین فعالیت اقتصادی مازندران است اما ارتباط بین فعالان این حوزه و زیست محیط در خصوص فعالیت های کشاورزی با دانشگاه و مراکز علمی بسیار ضعیف است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: