• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-13114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

صنایع دستی، تبلور فرهنگ و رسوم بومی است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: آشنا شدن با فرهنگ بومی و تاریخ و فرهنگ ملت‌ها گردشگران را به سمت و سوی دیگر ملل جهان می‌کشاند و صنایع دستی تبلور فرهنگ و رسوم بومی و آینه تاریخ ملل است.

به گزارش ایسنا مازندران، سیف‌الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در همایش روز جهانی صنایع دستی، اظهار کرد: تشکیل انجمن های صنایع دستی باید جزء اولویت‌های سازمان قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در گذشته صنایع دستی مازندران حرف اول اقتصادی را بعد از کشاورزی می‌زد  و امروز میراث فرهنگی و صنایع دستی دو بال گردشگری هستند که بودن یکی بدون دیگری معنا ندارد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: ارتقا و تقویت سایت‌های صنایع دستی و احداث بازارچه‌ از الویت‌های صنایع دستی استان است که باید به تناسب وسعت، جمعیت و استعداد شکل بگیرد.
فرزانه خاطرنشان کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شد و باید در رونق تولید در صنایع دستی استان تلاش و از ژست‌ گیری و ارائه آمار و ارقام پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه مازندران جزء معدود استان‌هایی است که هم مسیر و هم مقصد گردشگران است، افزود: برای تسهیل در عرضه محصولات صنایع دستی استان، بازارچه های محلی دایر شود اما متاسفانه این استان بازارچه‌های محلی استاندار ندارد.


به گزارش ایسنا، در پایان این بزرگداشت از برخی هنرمندان برجسته صنایع دستی تقدیر شد و تندیس روز جهانی صنایع دستی مازندران که نمادی از تاریخ ۷ هزار ساله استان بود به تمام ادارات زیر مجموعه اداره کل سازمان گردشگری اعطا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: