• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12414-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مرگ تلخ توله خرس در سواد کوه

رئیس محیط زیست سوادکوه گفت: یک قلاده توله خرس در سواد کوه پیدا شد که متاسفانه عدم آگاهی مردم از نحوه گرفتن آن به مرگ توله خرس انجامید.

ابراهیم فلاحی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه این توله خرس در منطقه ییلاقی دراسله سواد کوه پیدا شد، اظهار کرد: یک قلاده خرس در این منطقه از ارتفاع کوه به پایین جاده سقوط کرد که مادر این توله خرس در بالای کوه قرار داشت.

وی تصریح کرد: دو مرد 50 و 30ساله پس از مشاهده توله خرس متاسفانه با سنگ و چوب به آن حمله ور می شوند و اهالی روستا نیز با طناب خرس را می بندند البته اهالی روستا قصدشان مهار خرس، کمک و تحویل دادن به نیروهای محیط زیستی بود که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی اقدام درستی انجام ندادند.

رئیس محیط زیست سوادکوه خاطرنشان کرد: پس از تماس مردم با محیط زیست نیروها به محل مورد نظر اعزام و با انتقال توله خرس به دامپزشکی سمسکنده ساری اقدامات درمانی انجام شد اما به دلیل شدت جراحات وارده در اثر ضربه سنگ و چوب متاسفانه توله خرس پس از انتقال جان باخت.

فلاحی در مورد حکم افراد خاطی گفت: برای افراد خاطی حکم جلب صادر شد، نفر اول دستگیر و در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد و نفر دوم نیز  شناسایی و اعلام کرد که خود را تسلیم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه دادستان دستور پیگیری را صادر کرده است، افزود:  اگر افراد با سنگ و چوب به توله خرس حمله نمی کردند امکان نجات توله خرس وجود داشت و در این راستا محیط زیست درخواست مجازات افرادی که منجر به مرگ این حیوان شدند، را دارد.

رئیس محیط زیست سوادکوه تصریح کرد: مطابق ماده 2 آیین نامه شکار افرادی که با هر وسیله‌ای منجر به کشته شدن حیوان شوند مجازات خواهند شد و در این راستا مطابق ماده 12 قانون شکار ما درخواست ضرر و زیان به مبلغ ۵۰ میلیون تومان نمودیم.

فلاحی خاطرنشان کرد : احساس خطر برای این افراد به دلیل اینکه  توله خرس در لب جاده بود و امکان فرار برای این افراد وجود داشت، منتفی است و توله خرس به آن ها حمله ور نشده بود که  قصد دفاع از خود داشته باشند بنابراین در این راستا منتظر حکم  قاضی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: