• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9914-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مسئول مشاوره آموزش و پرورش جویبار:

والدین نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان دارند

مسئول مشاوره آموزش و پرورش جویبار گفت: والدین به عنوان یک مشاور نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان دارند.

رضا جانبازی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با توجه به نزدیک شدن به پایان امتحانات پایه نهم و انتخاب رشته این گروه سنی، اظهار کرد: بسیاری از خانواده ها درگیر مقایسه فرزند خود با دانش آموزان دیگر هستند متاسفانه بدون درنظر گرفتن استعداد و توانایی های فرزندشان آن ها را مجبور به انتخاب رشته مورد علاقه خود نه فرزند شان می کنند.

وی با اشاره به اینکه نقش والدین باید به عنوان یک مشاور باشد نه به عنوان یک انتخابگر، تصریح کرد: مهمترین کاری که والدین در ایام انتخاب رشته دانش آموزان باید انجام دهند این است که بیشتر با نقش نظارتی انتخاب رشته فرزندان خود مشاوره بدهند.

مسئول مشاوره آموزش و پرورش جویبار خاطرنشان کرد: بسیاری از والدین نداشته های خودشان را در فرزندشان جستجو می کنند و این یک آفت برای فرزندان است چراکه دانش آموزانی که با نظر والدین انتخاب رشته کردند سال بعد تغییر رشته دادند.

جانبازی مهمترین کار والدین در ایام انتخاب رشته را کاهش استرس و مشاوره با توجه به توانایی های ذهنی و استعداد فرزندشان و نیاز و امکانات موجود در جامعه بیان کرد و افزود: این انتخاب رشته می تواند سرنوشت فرزندان را در آینده آنها رقم بزند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بدون حمایت والدین راه به جایی نخواهد برد، گفت: خانواده ها از ۷ سالگی کودک تا پایان دوره تحصیلی فرزند خود باید پیگیر تحصیل آن ها بوده زیرا آمارها نشان می دهد فرزندی که مورد حمایت و پیگیری والدین نبود مسیر درستی برای زندگی و تحصیل خود انتخاب نمی کند.

مسئول مشاوره آموزش و پرورش جویبار با اشاره به اینکه دختران پایه نهم حساس تر از پسران در انتخاب رشته هستند،بیان کرد: انعطاف پذیری والدین و شناخت روحیات و علایق فرزندان از زمان تولد تا پایه نهم و همچنین استفاده از مشاور و معلم خود دانش آموز با توجه به نیازهای جامعه می تواند نقش مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان داشته باشد.

جانبازی خاطرنشان کرد: جامعه ما علاوه بر پزشک که رشته مورد نظر اکثر خانواده ها می باشد به معلم، مهندس، وکیل، خیاط و سایر رشته ها و گرایش ها نیاز دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: