• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9514-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:

تحریم ها بر تولید و صادرات محصولات معدنی اثری نداشته است

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: تحریم ها بر تولید و صادرات محصولات معدنی کشور اثری نداشته است.

به گزارش ایسنا مازندران، داریوش اسماعیلی در هفدهمین اجلاس ملی سالانه نظام مهندسی معدن ایران که در محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: برای حفظ استقلال و عزتی که در دنیا داریم و برای ایستادگی برابر طرح های ظالمانه غرب علیه نظام و مردم باید اهمیت بیشتری به بخش های مهمی مانند فعالیت های معدنی که به خاطر اتکا به توان داخلی کمترین تاثیر را از تحریم دارد، دهیم.

وی با اشاره به جذب نقدینگی زیاد معدن در کشور، تصریح کرد: معدن با جذب نقدینگی سرگردان کشور می تواند با افزایش تولید و صادرات فرآورده های معدنی اقتصاد کشور را نجات بدهد و سازمان نظام مهندسی معدن هم با داشتن بیش از ۳۸ هزار نیروهای متخصص بیشترین امید را برای تعالی اقتصاد کشور تزریق کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با بیان اینکه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن در دوره کنونی یک برنامه ۶ ساله را در دستور کار دارد، خاطرنشان کرد: سند چشم انداز ۶ ساله معدن تدوین شد و اجرای آن را با همکاری دولت در دستورکار جدی قرار داده ایم.

اسماعیلی گفت: جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن بسیار بالاتر از شرایط فعلی است و ارتقای آن از دغدغه های اصلی در دوره جدید محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ذخایر معدنی کشور تجدید ناپذیر هستند و نحوه برداشت مواد معدنی باید به گونه ای باشد که این ذخیره خدادادی بین نسل‌ها حفظ شود، افزود: با حفظ این ذخایر می توان از آن سال ها بهره برداری شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خاطرنشان کرد: قوانین و دستورالعمل های نظام مهندسی معدن اصلاح شد و درصدد هوشمندسازی آن هستیم تا در حوزه دولت الکترونیک گام های مهمی برداشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: