• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2084-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

یک تولیدکننده در گفت و گو با ایسنا؛

قوانین دست و پا گیر؛ مرگ مشاغل کوچک را رقم می زند

یک تولیدکننده گفت: قوانین دست و پا گیر در اوضاع اقتصادی کنونی موجب ورشکستی مشاغل کوچک می شود.

امیرحسین نیازیان در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه تولید و استفاده نامناسب روغن های فرابکر موجب شیوع و سونامی بیماری سرطان می شود، اظهار کرد: کارگاه کوچک روغن کشی از دانه های روغنی را در رستمرود شهرستان نور تحت عنوان مشاغل خانگی احداث کردم که باعث کارآفرینی 15 نفر به صورت مستقیم و حدود 30 نفر غیر مستقیم شده است.

وی که از سال 1390 در صنعت روغن مشغول فعالیت است، تصریح کرد: 2 سال تخصصی به روش سرد در کارگاه کوچکم از گیاهانی چون گوجه، بادام تلخ و بادام شیرین، کنجد، سیاه دانه، نارگیل، زیتون و هر آنچه که به عنوان دانه روغنی یاد می شود روغن کشی انجام دادم.

این تولیدکننده در ادامه با بیان اینکه مشاغل کوچک همواره زیر تیغ کم توجهی ها قرار می گیرند،یادآور شد: حتی برای دریافت تسهیلات جهت رونق و توسعه این مشاغل، تولیدکنندگان با مشکلات فراوانی رو برو هستند.

نیازیان گفت: متاسفانه روند اخذ مجوزات برای تولیدکننده های خرد و کلان یکسان است اما در دریافت تسهیلات مشاغل کوچک همواره در تنگنا بوده اند.

وی با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی فردی که با کمترین هزینه و امکانات محصول با کیفیتی را ارائه می دهد و علاوه بر آن موجب اشتغال چندین نفر هم می شود باید بیش از این ها مورد توجه قرارگیرد،خاطرنشان کرد: اما متاسفانه نخستین پیش شرط دریافت مجوز برای ایجاد واحدهای خرد داشتن فضایی به ابعاد 100متر است، حال سوال اینجاست که تولیدکننده اگر فضای کافی در اختیار داشت فعالیت خود را تحت عنوان مشاغل خانگی شروع می کرد؟

 این تولیدکننده تامین مواد اولیه را یکی دیگر از مشکلات خود عنوان کرد و گفت: هرچند مازندران خاک حاصلخیزی دارد و محصولات متنوعی را می توان در اینجا کشت کرد اما در بعضی از مواقع برای تامین مواد اولیه مجبور به استفاده از دانه های خارجی می شویم که مقرون به صرفه نیست.

وی در ادامه تصریح کرد:قوانین دست و پا گیر در اوضاع اقتصادی کنونی موجب ورشکستی مشاغل کوچک می شود،اگر فضایی مناسب تر برای رقابت چنین صنایعی در کشور ایجاد شود و تسهیلات لازم به این واحدها تزریق گردد قطعا علاوه بر تولید با کیفیت تر شاهد رشد اشتغال خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: