• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14514-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

بنيانگذار شركت پارس فنر؛

صنایع صادرات محور توانایی ماندگاری در تحریم ها را دارند

بنيانگذار شركت پارس فنر گفت: با توجه به تحريم ها تمامی صنايع كشور تحت فشار هستند در این اوضاع تنها صنايعي که مي توانند علاوه بر تامين داخلي، صادرات را انجام دهند موفق خواهند بود.

 

  احمد جليلي تنها  در گفت وگو با ايسنا مازندران، با اشاره به تاسيس شركت پارس فنر به عنوان يكي از بزرگترين شركت هاي توليد فنر در كشور  از سال 63 تاكنون اظهار كرد: در ابتدا پيش از تاسيس شركت پارس فنر، شركت فنرسازي خاور را راه اندازي كرديم كه دو شركت  در مجموع داراي  500 نفر پرسنل است.

وي با بيان اينكه اين دو شركت در كار توليد  فنر خودرو هستند، افزود: تقريبا 85  درصد نياز كشور از طريق اين دو كارخانه تامين مي شود و از زماني كه اين شركت تاسيس شده هيچ فنر خارجي چيني وارد كشور نمي شود.

  بنيانگذار و موسس شركت پارس فنر با اشاره به اينكه اين كارخانه علاوه بر تامين توليد داخل، به ساير كشورها نيز صادرات دارد، تصريح كرد: توليدات فنر اين كارخانه به كشورهاي عراق، افغانستان، تركيه، ازبكستان، روسيه  صادر مي شود.

جليلي تنها گفت: توليد و آشنايي با اين صنعتنياز فني كشور است، بنابراين بايد آموزش هاي لازم در هنرستان ها برای تامین نیروی کار خبره در این حوزه داده شود.

وي در ادامه به تاثيرات تحريم ها در بخش صنعت پرداخت و ادامه داد: با توجه به تحريم ها تمامی صنايع كشور تحت فشار هستند در این اوضاع تنها صنايعي که مي توانند علاوه بر تامين داخلي، صادرات را انجام دهند موفق خواهند بود.

بنيانگذار و موسس شركت پارس فنر با بيان اينكه دولت تا حد توان خود از تولیدکنندگان داخلی حمايت مي كند اما كافي نيست، اضافه كرد: مشكل اصلي،  محدوديت هاي برگرداندن ارز براي صاحبان صنايع كوچک و بخش خصوصي است.

جليلي تنها مهم ترين چالش بر سر راه صنایع کوچک و بخش خصوصی را نگراني در مورد عدم برگرداندن پول فروش توليدات از طريق صادرات عنوان كرد و گفت: شركت هاي بزرگ صنعتي با توجه به دفاتر و شركت هايي كه در كشورهاي ديگر دارند مي توانند پول صادرات خود را دريافت كنند اما بخش خصوصي و صنايع كوچک این توان را ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: