• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-9414-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

یک فعال محیط زیست در گفت و گو با ایسنا؛

زباله ‌سوزها، استان های شمالی را از مشکلات آینده رها می‌ کند

یک فعال محیط زیست گفت: احداث زباله سوز در سه استان شمالی می تواند راهکار مناسبی برای از بین بردن زباله ها باشد.

اسماعیل کهرم در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه ساخت زباله ‌سوزها، استان های شمالی را از مشکلات آینده پسماند رها می کند، اظهار کرد: احداث زباله سوز در سه استان شمالی و استفاده از حرارت حاصل از آن برای گرم کردن خانه ها می تواند راهکار مناسبی برای از بین بردن مشکلات باشد.

وی با اشاره به اینکه در مازندران، گیلان و گلستان سفره آب های زیر زمینی بالا بوده و نمی توان پسماند و زباله ها را دفن کرد، تصریح کرد:دفن زباله سبب آلوده شدن آب های زیر زمینی و شیرابه های آن سبب خشکانده شدن ریشه های درختان می شود.

این فعال محیط زیست با بیان اینکه پسماندها در ایران از کشوهای پیشرفته نیز بیشتر است، گفت: کشورهای پیشرفته پسماندها را در منزل تفکیک می کنند به طور مثال زباله هایی مانند پوست میوه در طبیعت هضم می شوند اما زباله هایی مانند پلاستیک و شیشه قابل هضم نبوده و باید به روش صحیح دفن  و یا بازیافت شوند.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: پسماند بیمارستانی اعم از عفونی و غیرعفونی مانند مواد رادیواکتیو یا موادی که برای سی تی اسکن استفاده می شوند باید به روش علمی دفن شود زیرا از نوع زباله های خطرناک است.

کهرم با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته تفکیک و جمع آوری زباله هر روز به بخش خاصی معطوف شده اما در ایران همه زباله ها با هم و به طور همزمان جمع آوری می شود، بیان ‌کرد: اولویت دولت باید محیط زیست و پسماند باشد تا بتواند با راهکارها در مقابل مشکلات بایستد در غیر این صورت نمی توان مشکلات پسماند را حل کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: