• چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : عكس
  • کد خبر : 982-289-5
  • خبرنگار : 49009
  • منبع خبر : ----

کارخانه‌هایی در مازندران که تالار عروسی و پارک شدند!

کارخانه‌های ورشکسته مازندران نمونه بارز یک بنگاه بزرگ در کشور است که متولد شدند، به اوج رسیدند اما به دلایل مختلف، دچار مرگ زودرس شدند.

در تعاریف دنیای اقتصاد گفته می‌شود هر بنگاه اقتصادی به منزله یک انسان است؛ هم تاریخ تولد دارد هم روز مرگ. بنگاه مانند جنینی رشد می‌کند و به بلوغ می‌رسد و پس از آن به اوج خود می‌رسد. اگر اصلاحات ساختاری در آن انجام نشود، به مرگ زودرس دچار می‌شود.

به گزارش ایسنا مازندران، کارخانه‌های ورشکسته مازندران نمونه بارز یک بنگاه بزرگ در کشور است که متولد شدند، به اوج رسیدند اما به دلایل مختلف، دچار مرگ زودرس شدند.

برخی مشکلات اقتصادی در کشور، تحریم، نوسانات قیمت ارز و سوءمدیریت داخلی در برخی از این کارخانه‌ها، از جمله دلایل این اتفاق نامبارک است.

در ابتدای امسال، مقام معظم رهبری تأکید کردند: «امسال، مسأله محوری و اصلی، مسأله «تولید» است، زیرا اگر تولید جریان یابد، هم مشکلات معیشتی و اشتغال حل می‌شود، هم موجب استغنای کشور از بیگانگان و دشمنان خواهد شد و حتی می‌تواند مشکل ارزش پول ملی را تا حدود زیادی برطرف کند»؛ بر این اساس ضروری است به وضعیت بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی که تعطیل شده‌اند یا در آستانه تعطیلی قرار دارند، بیشتر توجه و رسیدگی شود.

مصطفی شانه‌چی کارخانه‌هایی در مازندران که تالار عروسی و پارک شدند را به تصویر کشیده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: