• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-684-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران خبر داد

اختصاص 458 میلیاردتومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان سیلزده

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران از اختصاص 458 میلیاردتومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان سیلزده خبر داد.

 

به گزارش ایسنا مازندران، مفید غلامی راد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعتبارات جبران خسارات سیل در مازندران ابلاغ شده است، اظهار کرد: ۴۵۸ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به حوزه کشاورزی مازندران اختصاص یافت.

وی افزود: ۱۵۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بخش کشاورزی مازندران درنظر گرفته شد و از این میان، ۷۹ میلیارد تومان تاکنون تخصیص یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با بیان اینکه برای هر هکتار زراعت ۲ میلیون تومان، هر هکتار باغ ۵ میلیون تومان، هر واحد دامداری ۵ میلیون تومان، هر هکتار آبزی پروری ۵ میلیون تومان و هر کلنی زنبور عسل ۱۰۰ هزار تومان اعتبار بلاعوض اختصاص یافت، تصریح کرد: علیرغم شرایط نامساعد منابع مالی اما تلاش می شود تا خسارت آسیب دیدگان جبران گردد.

*آسیب سیل به 46 واحد مرغ گوشتی مازندران

وی از آسیب سیل به ۴۶ واحد مرغ گوشتی و ۲ واحد مرغ مادر خبر داد و گفت: در ابتدای وقوع سیل ۵ میلیارد تومان برای تامین هزینه های ضروری ناشی از سیل اختصاص یافت و در ادامه نیز ۱۰ میلیارد تومان از ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران نیز تخصیص پیدا کرد.

غلامی راد خاطرنشان کرد: در حوزه بنیاد مسکن برای موضوع بازسازی داخل محدوده روستاها ۲۱ میلیارد تومان و برای کمک های بلاعوض و هزینه های پشتیبانی ۴۳ میلیارد تومان ابلاغ شد.

* بهسازی استادیوم شهید متقی ساری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در ادامه یادآور شد:در سال گذشته ۵ هزار و ۵۶۰ پروژه زیرساختی و توسعه و تجهیز در دست اجرا داشتیم.

وی  افزود: در سال ۹۸ تجمیع پروژه‌ها، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ممنوعیت تعریف پروژه‌های جدید جز اولویت و سیاست‌ها بوده و به دلیل وضعیت شهرداری‌ها برای کمک به مجموعه‌های شهری، در هر شهر یک پروژه تعریف می‌شود.

غلامی راد در رابطه با بازسازی و نوسازی پروژه های ورزشی از جمله استادیوم وطنی قائم شهر و استادیوم ورزشی بابل گفت: برای این اماکن ورزشی اتفاقات خوبی قرار است بیفتد همچنین بهسازی استادیوم شهید متقی ساری نیز در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: