• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-11614-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خبر داد

بازسازی و بهسازی 332 واحد مسکونی سیلزده توسط بنیاد مسکن

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: بنياد مسكن 332 واحد مسكوني را در 4 شهرستان سیلزده میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه اعم از تخريبي و تعميراتي در دست اقدام دارد.

به گزارش ایسنا مازندران،حسن خیریانپور در جلسه پیگیری و هماهنگی اقدامات ستاد بازسازی مناطق سیلزده مازندران اظهار کرد: مسائل بازسازی در سه محور مناطق مسکونی، کشاورزی و حوزه های زیربنایی با جدیت و به طور همزمان در حال پیگیری است.

وي با اشاره به اين كه بنياد مسكن 332 واحد مسكوني را در 4 شهرستان میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه  اعم از تخريبي و تعميراتي در دست اقدام دارد، یادآور شد: مجموعا 708 فقره از تسهيلات 2 ميليون توماني در اين 4 شهرستان استفاده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اعلام اين كه كميته امداد امام (ره) 142 فقره تعميراتي و 14 فقره تخريبي در اين 4 شهرستان آمار داده است، گفت: 28 فقره تخريبي و 143 واحد تعميراتي در شهرستان های میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه نيز از سوي بهزيستي اعلام شده است.

* پیشگیری از حوادث آینده در بازسازی مناطق سیل زده مورد توجه قرار گیرد

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران نیز در این جلسه ضمن تشكر و قدرداني از تمامی دستگاه هاي دولتي، سپاه، بسيج و ارتش و گروه هاي جهادي و مردمي با اشاره به این که اقدامات صورت گرفته از سوی همه نیروهای عمل کننده در دو بحران سیل اخیر جهادی بوده است، اظهار کرد: مازندران باید در اقدامات بازسازي نیز ممتاز عمل کند.

وی با بیان این که از این پس اقدامات در راستای بازسازی مناطق سیلزده است، یادآور شد: با توجه به  پایان توانِ تاب آوری این مناطق، باید همه اقدامات به بازگشت و عادی شدن کامل زندگی مردم منجر شود.  

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر این که بازسازی با حضور دستگاه ها در صحنه در جهت نظارت بر فرآیند انجامکار و کاستن آلام مردم باید همراه باشد، خاطرنشان کرد: در بازسازی مناطق سیلزده؛ پیشگیری از حوادث آینده و اقدامات بازدارنده از بروز مجدد بحران مورد توجه قرار گیرد.

رازجویان با بیان اینکه اقدامات بازسازي باید فنی، منطقی و آینده نگرانه باشد،تصریح کرد: سرعت، دقت و کیفیت در حوزه بازسازی باید محور فعالیت ها قرار گیرد.

وی با اشاره به این که اقتصاد مازندران، کشاورزی محور  است، تاکید کرد: سردهنه ها و کانال های آب باید هرچه سریعتر به حالت اولیه  بازگردند تا کشاورزان بتوانند زمین ها و باغات را احيا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: