• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-10814-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران خبر داد

جابه‌جایی هزار و 400 واحد مسکونی معرض رانش در مازندران

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران از جابه‌جایی هزار و 400 واحد مسکونی معرض رانش در این استان در صورت قطعی شدن خطر برای آنها، خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد خانی‌نوذری در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: در ابتدا بنیاد مسکن متولی ساخت مسکن محرومان و توسعه آبادانی در روستاها شد اما در دوره ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، تکالیف دیگری نیز به آن واگذار شد.

وی تصریح کرد: بازسازی مکان های آسیب دیده از بلایا و حوادث، تهیه و اجرای طرح های هادی، صدور مالکیت بناها و ساماندهی روستاها از جمله اقدامات بنیاد مسکن به حساب می‌آید.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران خاطرنشان کرد: از ۳ هزار و ۲۰۰ روستای مازندران، 2 هزار و 700 روستا جمعیت بالای ۲۰ خانوار دارد و برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار، در برنامه پنجم طرح هادی تهیه شده است.

نوذری با اشاره به اینکه طرح های خوبی با افق ۱۰ ساله در مازندران در حال اجرایی شدن است و یک بازنگری ۱۰ساله نیز برای طرح ها در نظرگرفته شد، گفت: سال گذشته در ۱۰۰ روستا بازنگری طرح هادی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در هزار و ۵۰۰ روستای مازندران طرح هادی آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح هادی در ۶۵۰ روستا در سال گذشته، ۹۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران افزود: به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی تخصیص مناسبی از این اعتبار صورت نگرفت و با رایزنی بنیاد مسکن با دهیاری ها قرار شد این امر مشارکتی انجام شود به صورتی که اکنون با مشارکت مردمی، ۸۰ درصد طرح‌های هادی سال ۹۷ اجرایی شده است.

نوذری با بیان اینکه بنیاد مسکن در حوزه بوم‌گردی نیز به صورت جدی ورود پیدا کرده است، اظهار کرد: در فاز نخست، ۱۲۶روستا برای این امر در نظرگرفته شد که با نشست فرمانداران و مشورت با آنان این تعداد به ۲۴۴ روستا ارتقا یافت و طرح برنامه ریزی و پیشرفت روستا با هدف بوم گردی در جهت ارتقای اقتصاد محلی تهیه شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مطالعات توسعه پایدار و سند اشتغال ۳ هزار و ۲۰۰ روستا در حال انجام است، یادآور شد: اشتغال به واسطه بوم گردی نیز در این مطالعات گنجانده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با بیان اینکه تسهیلات مقاوم‌سازی از ۲۵ به ۴۰ میلیون تومان رسیده است، خاطرنشان کرد: واحدهایی که در بستر و حریم رودخانه هستند و خطر برای آنها قطعی شده است، باید به مکان دیگری منتقل شوند همچنین پیش‌بینی شده است حدود هزار و 400 واحد در مازندران در معرض رانش باشند که در صورت تشخیص پرخطر بودن، جا به جا خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: