• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-10014-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد

پنج برابر شدن تسهیلات پرداختی به واحدهای فناور و استارتاپ ها

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و استارتاپ های تحت پوشش پارک در سال 98 به 5 برابر رسیده است.

علی معتمدزادگان در نشست با واحدهای فناور مازندران با اظهار اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و استارتاپ های تحت پوشش پارک در سال 98 به 5 برابر رسیده است،گفت: با توجه به نوسانات قیمت ارز و مشکلات اقتصادی واحدهای فناورانه و دانش بنیان، پارک علم و فناوری ارائه تسهیلات و حمایت خود از واحدهای تحت پوشش را افزایش داد تا بخشی از این مشکلات را برای آنها کاهش دهد .

وی افزود: سقف پرداخت تسهیلات از اعتبارات داخلی پارک به واحدهای فناورانه و استارت آپ یک میلیارد ریال است که در صورت افزایش سطح تولید و اشتغال در این طرح ها، با معرفی واحدها به نهادهای حمایتی این واحدها می توانند تا سقف 50 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند .

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه کمبود فضای فیزیکی برای استقرار کسب و کارهای نو و شرکت های دانش بنیان و فناورانه یکی از دغدغه های بزرگ پارک علم و فناوری است، تصریح کرد: در سال 98 برنامه های خوبی برای افزایش فضای فیزیکی پارک در مازندران داریم که شامل خرید ساختمانی چهار طبقه در ساری برای شرکت های فناورانه و همچنین دریافت زمین از دانشگاه علوم کشاورزی ساری برای ایجاد پردیس اصلی پارک علم و فناوری می شود .

معتمدزادگان با اشاره به اینکه سال 97 بودجه داخلی پارک علم و فناوری استان مازندران حدود 60 میلیارد ریال بود که امسال به رغم شرایط بد اقتصادی کشور و دولت، رشد قابل توجهی داشته است، گفت: برای توسعه فضای فیزیکی با دانشگاه علوم کشاورزی به تفاهم رسیدیم و 2 و نیم هکتار زمین به ما اختصاص داده شد که طرح جامع آن نیز تصویب و بودجه فاز اول هم دریافت گردید.

وی افزود: پردیس 6 هزار متر مربعی این مکان به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از رشد 101 درصدی اعتبارات پارک مازندران خبر داد و تصریح کرد: نگاه دولت به پارک جدی بوده و گسترش حمایت چه از لحاظ تسهیلاتی و چه از لحاظ ارائه خدمات تولید تا فروش، نشان از این دارد که دولت برای حرکت به سوی اقتصاد فناورانه در حال برداشتن قدم های جدی و مصمم است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: