• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-11414-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

سرپرست هیئت پزشکی ورزشی مازندران مطرح کرد

آگاهی مربیان؛ زمینه کاهش آسیب‌های ورزشی

سرپرست هیئت پزشکی ورزشی مازندران گفت: قبل از هر چیزی باید مربیان در زمینه پزشکی ورزشی آگاهی کافی داشته و بتوانند مشاور و راهنمای خوبی برای ورزشکاران باشند.

فرزاد گوهردهی در گفت‌وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: در راستای اهداف فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارائه خدمات پزشکی و درمانی به ورزشکاران، هیات های استانی و شهرستانی، به ورزشکاران سازماندهی و ثبت شده در سامانه خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی خدمات ارائه می دهند. 

وی ادامه داد: آمار رسمی تعداد ورزشکاران سازماندهی شده استان شامل افرادی است که در سامانه خدمات درمانی فدراسیون ثبت نام می شوند. ورزشکاران سازمان یافته مازندران از ابتدای سال ۹۷ تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سالجاری بالغ بر ۱۶۷ هزار نفر هستند. همچنین از ابتدای دی ماه تا تاریخ ۲۰ اسفند سالجاری تعداد 30 هزار و 895 نفر ورزشکار در استان مازندران سازمان یافته اند که به نسبت همین بازه زمانی در سال ۹۶، حدود ۶ درصد رشد داشته است.

سرپرست هیات پزشکی ورزشی مازندران افزود: از این تعداد به صورت تفکیک شده تعداد 12 هزار و 711 نفر ورزشکار خانم و 18 هزار و 184 نفر ورزشکار مرد هستند. 

گوهردهی در ادامه در خصوص راهکارها برای کاهش آسیب های ورزشی، تصریح کرد: قبل از هر چیزی باید مربیان در زمینه پزشکی ورزشی آگاهی کافی داشته و بتوانند مشاور و راهنمای خوبی برای ورزشکاران باشند که با همکاری هیات های مختلف ورزشی مازندران، کمیته آموزشی این هیات کلاس های متعدد پزشکی ورزشی را برگزار کرده است. 

وی با اشاره به عملکرد هیات پزشکی ورزشی مازندران، خاطرنشان کرد: در این سال ها مجموعه این هیات با تلاش خود نقش مهمی در بهبود امور کیفی ورزش استان مازندران در حیطه وظایف و امور محوله خود داشته اند.

گوهردهی گفت: تعامل نزدیک و تنگاتنگ با اداره کل ورزش و جوانان و سایر هیات های ورزشی استان برای برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی در موضوعات مختلف و مورد نیاز رشته‌های ورزشی از جمله‌ اقداماتی است که این هیات به شکلی مطلوب انجام داده است و در دستور کار سال آینده نیز قرار دارد.

سرپرست هیات پزشکی ورزشی مازندران با اشاره به اقدامات این هیات در طول سه ماه آخر منتهی به پایان سال افزود: از ابتدای دی ماه تا تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ برای ۵۲۵ ورزشکار آسیب دیده در میادین ورزشی و باشگاه های استان توسط این هیات پرونده خدمات درمانی تشکیل و یا هزینه های درمانی آنان پرداخت شده است.

گوهردهی ادامه داد: پذیرش ۵۵ ورزشکار آسیب دیده در کلینیک فیزیوتراپی هیأت پزشکی ورزشی مازندران و ارائه خدمات توانبخشی و بازتوانی به ایشان، معرفی ۵ نفر از ورزشکاران به فدراسیون جهت ادامه درمان، برگزاری ۱۴ دوره کلاس آموزشی با شرکت ۴۱۲ نفر از متقاضیان از جمله دیگرخدمات هیات پزشکی ورزشی مازندران به ورزشکاران در مدت سه ماه گذشته بوده است.

وی همچنین افزود: در طول سه ماه گذشته تعداد ۱۷۹ مسابقه ورزشی در سطوح مختلف بین المللی، ملی ، استانی و شهرستانی توسط پزشکان و پزشکیاران هیات پزشکی ورزشی استان مازندران پوشش داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: