• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-10514-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران خبر داد

مازندران میزبان جشنواره "ره‌آورد سرزمین نور"

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران گفت: مازندران میزبان جشنواره "ره‌آورد سرزمین نور" در اردوهای راهیان نور است.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد عباسپور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از تاریخ دهم تا ۲۰ اسفند ماه اعزام ۳ هزار دانشجوی مازندرانی به اردوی راهیان نور در دستور کار سپاه کربلا قرار داشته است، اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته برنامه عظیم و معنوی راهیان نور با کمک و همکاری مجموعه سپاه و خارج از آن در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه تا تاریخ ۲۱ اسفند حدود ۳ هزار نفر از مازندرانی‌ها از محلات مختلف مازندران در اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک و شهید بلباسی خرمشهر حضور پیدا کرده و در یادمان های شهدای خرمشهر شرکت کردند، تصریح کرد: کاروان ها در روز اول در اندیمشک مرقد دانیال نبی نماز مغرب و اعشاء را خوانده، در ارودگاه شهید جعفرزاده استقرار یافته و صبح فردا با نگاه معرفی دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی بازدیدی از سد عظیم کرخه که یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده بازدید می کنند.

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: بازدید از یادمان فتح المبین و یادمان بیت المقدس که در آن هوا فضای سپاه کربلا توان موشکی خود را به نمایش گذاشته، بازدید از بیمارستان صحرایی امام حسین از برنامه های روز دوم و استقرار شب در اردوگاه شهید بلباسی است.

عباسپور در ادامه با بیان اینکه در روز سوم زائران راهیان نور به منطقه عملیاتی والفجر ۸ (اروند کنار) رفته و از یادمان شلمچه، بازدید می کنند، افزود: بازدید از مناطق طلائیه، هویزه و بعد حضور در یادمان شهدای هفت تپه از برنامه های دستور کار در روز چهارم زائران می باشد.

وی گفت: امسال این کاروان ها به صورت تجمعی از یادمان ها بازدید کرده و هر کاروان که متشکل از ۳۰ تا ۵۰ اتوبوس بوده در اختیار تیمی متشکل از ۲۰ نفر خادم از جمله مداح و راوی قرار گرفته تا برنامه ها به خوبی اجرا شود.

مسئول سازمان اردویی سپاه کربلا مازندران بیان کرد: امسال از ظرفیت مداحان و راویان خوب استان مازندران در اجرای برنامه ها استفاده شده و برای نخستین بار در نظر گرفتن مهد کودک در اردوی راهیان نور از جمله برنامه های سپاه است.

عباسپور یادآور شد: یکی از برنامه های محوری امسال در تاریخ ۲۸ اسفند میزبانی مازندران در جشنواره ره‌آورد سرزمین نور بوده که به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش و این برنامه با سخنرانی سردار باقرزاده و شامل آیتم های مختلف از جمله تجلیل از خانواده شهدا است.

وی با اشاره به اینکه اعزام خانواده های شهدا دفاع مقدس، مدافع حرم به صورت مستقل و منسجم در قالب ۳ اتوبوس در برنامه اردویی راهیان نور از برنامه های مهم امسال بوده، گفت: روز اول فروردین اولین سالگرد تدفین دو شهید گمنام را در منطقه هفت تپه در برنامه هایی اجرایی خود داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: