• شنبه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-4414-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

یک فعال زیست محیطی مطرح کرد

عدم رفع مشکل زباله با طرح های نمادین در مازندران

یک فعال محیط زیستی با بیان اینکه دوره فعالیت های نمادین پاکسازی سواحل و جنگل ها گذشته است، گفت: معضل پسماند در مازندران به حدی رسیده است که اگر به طور اساسی راهکاری برای آن اندیشیده نشود در آینده ای نزدیک دچار چالش های زیستی فاجعه باری خواهیم شد.

مسعود مولانا در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه بودجه هایی که برای ارائه طرح های نمادین از جمله طرح مازندران پاک استفاده می شود فایده ای ندارد، اظهار کرد: تمام زباله های جمع شده مجددا در جنگل دفن یا در کنار دریا و رودخانه ها انباشت می شود.

وی با اشاره به اینکه انباشت زباله ها در کنار خیابان، درون جنگل یا کنار رودخانه و دریاها بسیار وحشتناک است، تصریح کرد: اجرای طرح های نمادین هیچ کمکی به مشکلات زباله ای استان گردشگر پذیری مانند مازندران نمی کند.

این فعال محیط زیست با بیان اینکه برای رفع مشکل پسماند در تعطیلات نوروزی با توجه به رشد جمعیت در مازندران نیازمند بودجه ملی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: حدود هزار و 500 میلیارد بودجه در حوزه پسماند برای مازندران دو بار تصویب شد اما تحقق نیافت.

این فعال محیط زیست با بیان اینکه دوره فعالیت های نمادین، پاکسازی سواحل و جنگل ها گذشته است، افزود: برای رفع معضل زباله باید کارهای اساسی و زیربنایی صورت گیرد تا در آینده ای نزدیک دچار چالش های جدی تر نشویم.

مولانا با اشاره به اینکه معضل پسماند در چند مرحله از جمله تفکیک از مبدا و بازیابی، ایجاد کارخانه های زباله سوز با استانداردهای جهانی،فضا دادن به سازمان های مردم نهاد برای ارائه راهکارهای فرهنگی در این حوزه  باید رفع گردد، تصریح کرد: از آنجا که اعتماد مردم به مسئولان کمرنگ شده است، سازمان های مردم نهاد و چهره های شاخص زیست محیطی می توانند در جلب اعتماد مردم برای رفع مشکلات زیست محیطی موثر باشند.

وی تصریح کرد: دولت به جای اینکه درصدد جلب اعتماد بیشتر باشد با بستن فضای فعالیتی فعالان محیط زیست ارتباط را کمتر کرده در صورتی که مهم ترین مشکل پسماند، بعد فرهنگی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: