• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-3014-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

کاشت درختانی که درجه حرارت را کاهش می دهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به کاشت 6 هزار نهال بوم سازگار و جنگلی در این دانشگاه، گفت: کاشت این نوع درختان درجه حرارت هوا را کاهش می دهد.

به گزارش ایسنا مازندران، سیدفرزاد جلالی از کاشت 6 هزار نهال بوم سازگار و جنگلی در دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: محیط سبز، موجب افزایش سلامت جسمی و روانی کارمندان و دانشجویان می شود و انجام این طرح فواید اجتماعی، استفاده همگانی، زیست محیطی و اقتصادی را نیز به همراه دارد.

وی تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی بابل گونه های متعدد و بی نظیر از درختان و گیاهان با عمر بیش از 100 سال وجود دارد که برای احیا و همچنین افزایش تعداد این گونه ها طرح نهال کاری گونه های جنگلی و بوم سازگار در دستور کار قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از فضای دانشگاه علوم پزشکی بابل، باغ مرکباتی با قدمتی زیاد از گونه های اصیل مرکبات وجود دارد که در راستای احیا و جوان‌سازی، طرح هایی از جمله هرس و غیره برنامه ریزی شده است.

کاهش درجه حرارت با کاشت درخت

جلالی اظهار کرد: بخشی از نهال ها در قسمت محیط اطراف دانشگاه کاشته خواهد شد تا با ایجاد دیوار سبز زیبایی منظر دانشگاه را افزایش داده و همچنین موجب کاهش صدای اطراف و درجه حرارت شود.

وی از کاشت 6 هزار نهال تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: وجود درختان در دانشگاه نشان دهنده پیوند قدیمی بین انسان و طبیعت است و به منظور استحکام این رابطه سعی می شود تا از درختان کهنسال قدیمی محافظت بیشتری به عمل آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، اظهار کرد: تحقیقات نشان داده است که بیشتر بیماران پس از عمل جراحی و یا بیماران قلبی، اگر در بیمارستان در اتاقی با منظره ای رو به طبیعت و درختان بستری شوند، بهبود آنها سریع تر می شود.

برگ‌هایی که آلودگی را از بین می‌برند

وی با بیان اینکه درختان با جذب آلودگی های ناشی از گازهای نیتروژن، آمونیاک، دی اکسید گوگرد و اوزون و به دام انداختن آنها روی برگ‌هایشان نقش بسزایی در کاهش آلودگی‌ها دارند، ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی دانشگاه، قطعا به ثمر نشستن این طرح موجب فواید زیادی برای همه مردم خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه در ایران نیز در حفظ و حراست درختان و جنگل ها تلاش چشمگیری انجام گرفته است، تصریح کرد: هر ساله ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان هفته درخت و درختكاری اعلام شده و مردم و دولت به انجام این امر مهم مبادرت می کنند.

جلالی گفت: به مناسب 15 اسفند روز درخت کاری برای همراهی با طبیعت 6 هزار نهال بوم سازگار و جنگلی در دانشگاه علوم پزشکی بابل کاشته می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: