• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-7914-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

5 دست ساخته هنری صنایع دستی به جشنواره فجر راه یافت

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از راه یابی ۵ اثر و دست ساخته صنایع دستی در سومین جشنواره فجر صنایع دستی خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران،سیف الله اظهارکرد: آثار لاک تراشی استاد علی توکل زاده و عبدالله گلرد هنرمندان نامی استان و اثر لاک تراشی زینب خدامی هنرمند جوان این رشته به همراه اثر چادرشب بافی صدف عزیزی هنرمند بنام رشته چادرشب بافی به سومین دوره جشنواره سراسری فجر صنایع دستی کشور راه پیدا کردند. 

وی یادآور شد: از سال ۱۳۹۵ جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر  سالانه برگزار شده است و امسال برای نخستین سال، هنرمندان صنایع دستی مازندران موفق شدند درقالب ۵ رشته در سومین جشنواره فجر صنایع دستی بدرخشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه این رویداد فرهنگی با هدف حمایت از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی صورت گرفته است ،افزود: امیدواریم این چهار هنرمند خوش ذوق مازنی بعد از داوری نهایی داوران جشنواره و کسب نشان برتر از سومین جشنواره فجر صنایع دستی گامی موثرتر در زمینه معرفی بخشی ازهنر-صنعت بومی و ملی استان بردارند. 

وی تصریح کرد: نمایشگاه این جشنواره از ۱۲ تا ۲۳ بهمن ماه سال جاری در گالری های بهار، تابستان و نامی خانۀ هنرمندان ایران، واقع در خیابان تهران، طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر برگزار می شود و ساعات بازدید از ۱۴ تا ۲۰ خواهد بود.

گفتنی است این نمایشگاه ساعت ۱۷ روز جمعه ۱۲ بهمن افتتاح شده و  برنامه تقدیر از برگزیدگان  از ساعت ۱۵ الی ۱۷ روز چهارشنبه ۱۷ بهمن برگزار می شود. همچنین با توجه به داوری مقدماتی تعداد ۱۷۱ اثر برای نمایش مورد پذیرش قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: