• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2914-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

انقلاب اسلامی در 40 سالگی/8/ فرماندار چالوس مطرح کرد

تحول بنیادین در امور بهداشتی - درمانی مهم‌ترین دستاورد انقلاب در چالوس

فرماندار چالوس گفت: تحول بنیادین در امور بهداشتی،درمانی مهم ترین دستاورد انقلاب در چالوس است.

محمدناصر زندی در گفت وگو با ايسنا مازندران،در پاسخ به پرسش ايسنا در خصوص پخته ترين تصميمي كه اين شهرستان در طول 40 سال انقلاب اسلامي گرفته شد، اظهار كرد: با توجه به اينكه در حوزه بهداشت و درمان، بيمارستان چالوس پس از چند دهه تجديد بنا شد و با ساختمان و امكانات خوبي به ارائه خدمات به مردم پرداخت مي توان ارتقاي بهداشت و درمان را به عنوان پخته ترين تصميم اشاره كرد.

وي افزود: در حوزه تامين اجتماعي نيز بيمارستان رازي چالوس در غرب مازندران براي افراد تحت پوشش تامين اجتماعي موقعيت خوبي ايجاد كرد همچنين بيمارستان امام رضا(ع) كه توسط نيروي دريايي سپاه ايجاد شد نيز تحولات خوبي در حوزه بهداشت و درمان به وجود آورد.

فرماندار چالوس با بيان اينكه در حوزه درمان سه بيمارستاندر شهر چالوس ايجاد شد كه اين امر امتياز بزرگي محسوب مي شود، تصريح كرد: از تاثيرات اين تصميم در حوزه شهرستان چالوس بايد گفت كه اين شهرستان به عنوان يكي از ورودي هاي استان در طول سال پذيراي مسافران زيادي به منطقه است و ضروری بود كه به اين بخش توجه ويژه اي  شده و امكانات درماني توسعه يابد.

زندي ادامه داد: زيرا علاوه بر جمعيت دائمي كه وجود دارد جمعيت سرزيري در 6 ماه از سال  به شهرستان وارد مي شوند بنابراين نياز به اين امكانات درماني بود.

فرماندار چالوس  در خصوص بدترين تصميمي كه در شهرستان چالوس گرفته شد، اظهار كرد: شهر چالوس از گذشته زيرساخت مرتبي نداشته در سال هاي اخير كه چند روستاي حاشيه به شهر ملحق شد به نظر تصميم خوبي نبوده است،اين تصميم نه به شهر و نه به  روستائيان منفعت رساند.

وي بيان كرد: روستائيان با همان سطح اقتصادی  با خانه های قدیمی به شهر اضافه شدند در حالی که در روستا شاید مزایای مناطق روستایی به آن ها تعلق می گرفت که اکنون بی بهره از آن ماندند.

زندی با بیان اینکه شهر چالوس نیز نتوانست از مزاياي اين الحاق استفاده كند، یادآور شد: خدمات شهرداری به این روستاهای الحاق شده نرسید و وضعیت آن ها بدتر از پیش شد.

فرماندار چالوس درباره وضعيت شهرستان پس از نقلاب اسلامي ابراز كرد: توسعه اي كه در جاي جاي كشور روي داد خصوصا در شمال كشور از  جنبه فرهنگي و  رشد سطح زندگي مردم ، امكانات رفاهي ، زيربنايي  و توسعه روستايي قابل مقايسه با گذشته نيست.

وی ادامه داد: روستاها از امكاناتي همچون آب بهداشتي، حمام، مدرسه، برق و بسیاری امکانات ديگر بي بهره بودند اما پس از انقلاب خدمات زيادي به این مناطق ارائه شد.

زندي با بيان اينكه  رويكرد و نگاه انقلاب از ابتدا حمايت از بخش ضعيف و توجه به محرومين و نقاط محروم بود، تصريح كرد:در آن زمان توسعه تنها درشهرها رخ می داد اما در اين 40 سال به  سرعت روستاها آباد شد و امكانات زيادي همچون گاز شهري به روستاها ارائه گردید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: