• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9014-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نجات جان مادر باردار از خطر مرگ حتمی پس از زایمان

با تلاش کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید بهشتی نوشهر مادر باردار از خطر مرگ حتمی پس از زایمان نجات یافت.

به گزارش ایسنا مازندران،خانم باردار 21ساله ای جهت به دنیا آوردن دومین فرزند خود در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بستری و با زایمان طبیعی فرزندش متولد شد اما پس از زایمان ، این مادر به علت ناهنجاری و کوتاه بودن بندناف که جز موارد نادر در زایمان به شمار می رود دچارخونریزی بسیار شدید شده بود و نشانه های افت علائم حیاتی یافت و به تشخیص پزشک متخصص زنان سریعا به اتاق عمل انتقال پیدا کرد.

محمد سلطان تویه رئیس بیمارستان شهید بهشتی نوشهر در گفت وگو با ایسنا، با تائید این خبر اظهار کرد: بعد از اتفاق که برای زائو پیش آمد بلافاصله با حضور دو جراح متخصص زنان و زایمان ، یک متخصص بیهوشی و درد و یک متخصص داخلی این مادر تحت عمل جراحی قرار گرفت و در یک فرآیند ویژه پزشکی و درمانی ازمرگ حتمی نجات پیدا کرد.

وی افزود: مادر جهت ادامه سیر مراحل درمان به بخش مراقبت های ویژه ICU انتقال یافت.

سلطان تویه با اعلام رضایت از وضعیت مادر گفت: با اقدامات به موقع کادر پزشکی و درمانی در حال حاضر حال عمومی و جسمانی مادر و نوزاد  رضایت بخش است و مادر بعد از سه روز بستری شدن، امروز از بیمارستان ترخیص شد.

وی با بیان اینکه سرعت عمل و اقدام به موقع در اینگونه اتفاقات بسیار حائز اهمیت است تاکید کرد: برای این مادر اگر در جایی که امکانات پزشکی وجود نداشت این اتفاق رخ می داد به طور قطع جان مادر و نوزاد با خطر جدی مواجه می شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: