• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3484-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی مازندران خبر داد

اعطای تسهیلات برای تقویت صنایع تبدیلی و کشاورزی در مازندران

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه تسهیلات قابل توجهی از محل اعتبارات تملک و دارایی و سرمایه استان برای صنایع تبدیلی و کشاورزی در نظر گرفته شده است،گفت: در صورت تحقق این محل درآمدی ۳۰ درصد آن به تقویت صنایع تبدیلی و کشاورزی استان اختصاص داده می شود.

نورالدین پناهی در گفت و گو با ایسنا مازندران، از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد و تقویت صنایع تبدیلی و کشاورزی استان خبر داد و با بیان اینکه در طرح تاسیس و بازنگری صندوق توسعه بخش کشاورزی که در سال ۹۴ صورت گرفته است ۵ درصد از سرمایه صندوق می تواند به تسهیلات قرض الحسنه برای تقویت صنایع کشاورزی و تبدیلی اختصاص یابد، اظهار کرد: صنایع تبدیلی و کشاورزی می توانند بسته به ظرفیت های قانونی که صندوق برای حمایت از توسعه، تولید، صنایع کشاورزی و تبدیلی استان در نظر گرفته است، بهره ببرند.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: با توجه به ظرفیتی که در طرح تاسیس و بازنگری صندوق ایجاد شده است، از کارخانجات شالیکوبی فرآورده های لبنی، خوراک دام و طیور و صنایع تبدیلی و کشاورزی حمایت های تسهیلاتی خواهیم داشت.

  مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مازندران با بیان اینکه شرکت تعاونی تامین نیاز کارخانجات خوراک دام و طیور استان به عضویت و سهامداری صندوق توسعه بخش کشاورزی و درآمده است، تصریح کرد: این شرکت به نمایندگی از تولیدکنندگان صنعت خوراک دام استان به عنوان یکی از سهامداران صندوق توسعه بخش کشاورزی می ‌تواند برای مجموعه خود از تسهیلات کم بهره صندوق بهره ببرد.

پناهی با بیان اینکه تسهیلات قابل توجهی برای صنایع تبدیلی و کشاورزی استان در نظر گرفته ایم، اظهار کرد: ظرفیتی که در بند "ب" - ماده ۳۱ قانون احکام دائمی کشور گنجانده شده به استان ها اجازه داده که ۵ درصد از اعتبارات تملک و دارایی و سرمایه خود را برای افزایش و توسعه فعالیت صندوق توسعه بخش کشاورزی استان اختصاص دهند.

  وی با بیان اینکه برای دریافت این محل درآمدی در حال عقد موافقت نامه و مصوبات شورای عالی برنامه ریزی استان هستیم، خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این محل درآمدی در نظر داریم ۳۰ درصد آن را به تقویت صنایع تبدیلی و کشاورزی استان اختصاص دهیم که یقیناً کارخانجات خوراک دام و طیور و شرکت تامین نیاز این واحد ها در اولویت صندوق قرار دارند.

  مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مازندران با بیان اینکه اعتبار بند "ب" - ماده ۳۰ قانون احکام دائمی کشور سال گذشته در قالب اسناد خزانه در اختیار صندوق قرار گرفته است، تاکید کرد: اسناد خزانه تحویل داده شده به صندوق هنوز به سررسید خود نرسیده و نمی‌توان آن را نقد کرد اما طی مذاکره‌ای که با سازمان برنامه و بودجه استان داشته‌ایم قول مساعد داده شده که مبالغ را به صورت نقدی در اختیار صندوق قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: