• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-7014-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

توزیع بسته های اقلام بهداشتی در مدارس شبانه‌ روزی مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از توزیع بسته های اقلام بهداشتی در مدارس شبانه‌روزی استان خبر داد.

  عسکری نیکزاد در گفت وگو با ایسنا مازندران  با اشاره به آغاز توزیع اقلام بهداشتی در مدارس شبانه‌روزی گفت: یکی از رویکردهای آموزش و پرورش مازندران که اتفاقاً سند تحول بنیادین نیز بر آن تاکید دارد توجه به عدالت اجتماعی و ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به این نکته که چنین طرح‌هایی در چند نوبت طی سال و با محوریت آموزش بهداشت دوران بلوغ اجرا می‌شود، افزود: در این بستر و با اختصاص رقمی بیش از یک میلیارد ریال در این مرحله، خرید و توزیع "بسته لوازم بهداشتی" در مدارس شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه آغاز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: این بسته ها شامل لوازمی چون مسواک، خمیردندان، حوله، ناخن‌گیر، لوازم بهداشتی مخصوص مدارس دخترانه و ابزار کار مراقب سلامت است که در این مرحله برنامه داریم در تمام مدارس شبانه‌روزی متوسطه دوم و 50 درصد از مدارس شبانه‌روزی متوسطه اول توزیع کنیم.

نیکزاد در ادامه با اشاره به اینکه طبق تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، «مدرسه» کانون اصلی تعلیم و تربیت  است و تمام سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در مدرسه که مرکز اصلی تعلیم و تربیت است محقق می‌‌شود،خاطرنشان کرد: به باور ما توجه به بهداشت فردی و ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان، یکی از مواردی است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: بسیاری از دانش آموزان ما در مدارس شبانه‌روزی، طی روزهای هفته در خوابگاه اقامت دارند و از خانه و خانواده دور هستند و ضرورت دارد اقلامی که برای رعایت بهداشت فردی به آن نیاز دارند در دسترس آنان قرار دهیم تا این فرصت و امکان در اختیار آنان باشد که در مراقبت از جسم خود نیز حساس باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: