• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2084-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه کشاورز ساری:

قانون امهال تسهیلات کشاورزان نقص دارد!

رئیس خانه کشاورز ساری گفت: قانون امهال تسهیلات کشاورزان پاسخگوی همه مشکلات آنان نیست و نقص دارد.


سعید شعبانی در گفت و گو با ایسنا مازندران گفت: قوانینی که برای امهال و بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات های کشاورزان تصویب شده است از نظر زمان و بودجه، پاسخگو و برطرف کننده مشکلات آنان نیست.

وی با اشاره به بند خ تبصره 33 قانون بودجه امسال، تصریح کرد: مقرر شده است که سود و جریمه تسهیلاتی که کشاورزان از بانک ها دریافت کرده اند و سر رسید آن از اول مهر ماه سال 96 است، تا پایان سال 97 بخشیده و در صورت تمدید وام، سود آن تا سه سال آینده توسط دولت پرداخت شود.

شعبانی با بیان اینکه این قانون به تازگی به بانک ها و با هدف مساعدت به کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی ابلاغ شده است، افزود: بودجه 20 هزار میلیارد ریالی برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده که پاسخگوی حجم بالای تسهیلات و بدهی کشاورزان نیست.

رئیس خانه کشاورز ساری در ادامه سخنانش افزود: این بودجه می تواند پاسخگوی 10 درصد از تسهیلات توسط کشاورزان باشد و چگونگی اجرای آن و انتخاب کشاورزانی که از این قانون استفاده کنند، به درستی مشخص نیست.

  شعبانی. با تاکید بر اینکه اگر قرار است چنین قانونی اجرا شود باید برای همه و به صورت عادلانه و یکسان باشد، بیان کرد: قانونگذاران به خوبی روی این قانون و تبصره های آن کار نکرده اند و ابعاد و جزییاتش شفاف نیست.

ویبا اشاره به اینکه کشاورزان از سال 92، سه سال پشت سرهم با خسارت های ناشی از بلایای طبیعی و کم آبی مواجه و ناچار به اخذ تسهیلات بانکی شدند، بیان کرد: آیا قانونگذاران، نمایندگان مجلس و مسئولان بررسی کرده اند که چه تعداد از این کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی به دلیل تنظیم بازار و مشکلات  آب ناچار به اخذ تسهیلات از بانک شده اند؟

رئیس خانه کشاورزی ساری با تاکید بر اینکه مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و رسانه ها  باید  بحران آب را جدی بگیرند و کم کاری نکنند، تصریح کرد: خشکسالی تنها عامل بحران موجود در خشک شدن سفرهای زیر زمینی نیست، نباید کم کاری مسئولان و نمایندگان را متوجه پدیده های طبیعی کرد.

وی با تاکید بر کمبود آب در منابع آب استان، اظهار کرد: خشکسالی اراضی زراعی خوزستان، یزد، اصفهان و چهار محال بختیاری به مازندران نیز  خواهد رسید، برای حل مشکل کم آبی، همه باید همدل و همراه شویم، اگر در زمان جنگ، فکر می کردیم که جنگ در خوزستان و عراق است، کل کشور نابود شده بود  از این رو امروز نیز باید بدانیم که اگر بخشی از کشور دچار مشکل شود، سراسر ایران را درگیر می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: