• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7614-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خبر داد

آغاز بکار کمیته طرح و برنامه سازمان گردشگری مازندران با هدف ایجاد رونق اقتصاد گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: کمیته طرح و برنامه با هدف نوآوری و توسعه در صنعت گردشگری شروع به کار کرد.

سیف الله فرزانه در گفت و گو با ایسنا مازندران، با اشاره به جایگاه ویژه کمیته طرح و برنامه در رونق بخشی اقتصاد گردشگری، اظهار کرد: اقتصادی کردن گردشگری لازمه توسعه استان بوده و با سهیم کردن همه شهروندان در درآمدهای ناشی از آن می توانیم مردمی کردن اقتصاد را پیاده سازی کنیم.

وی ایجاد کمیته طرح و برنامه را به عنوان اتاق تحول اقتصاد گردشگری، دارای رویکرد عملیاتی و جهادی بر شمرد و تصریح کرد: طرح پایلوت گردشگری مزرعه جهاد دانشگاهی مازندران که یکی از پروژ ه های مطرح شده در کار گروه اقتصاد مقاومتی است، مورد بررسی و بر اجرای آن تاکید شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: ارائه طرح گردشگری مزرعه به عنوان الگویی نوین در توسعه صنعت و سرمایه گذاری مازندران با مشارکت دستگاه های اجرایی استان از ضروریات است.

فرزانه گفت: طرح گردشگری مزرعه به صورت پایلوت پژوهشی برای اولین بار در کشور توسط جهاد دانشگاهی صورت گرفته و عملیاتی کردن آن فرصت مناسب برای توسعه اشتغال و بهره برداری مضاعف از عرصه های کشاورزی و آب بندان های استان را فراهم خواهد کرد.

وی مطرح شدن و بررسی پایلوت پژوهشی گردشگری مزرعه در اولین روز کاری کمیته طرح و برنامه با حضور معاونان و کارشناسان مرتبط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را نشانه عزم جدی این سازمان در باز آفرینی نقش خود در فرآیند توسعه استان بر شمرد و یادآور شد: با توجه به مزیت گردشگری مازندران و تاکید این موضوع در اسناد بالادستی، مصمم به ایفای نقش شایسته سازمان در ایجاد رونق اقتصادی و توسعه مازندران هستیم.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه دستگاه ها و نهاد هایی از جمله استانداری، منابع طبیعی، محیط زیست، بنادر و دریا نوردی، شیلات، آب منطقه ای و راه و شهر سازی می توانند در رونق بخشیدن اقتصاد گردشگری در استان نقش کلیدی را ایفا کنند، افزود: کمیته طرح و برنامه سازمان گردشگری مدیریت یکپارچه طرح ها را مورد بررسی قرار می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: