• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-885-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران مطرح کرد

مدیریت مصرف، به جای انتقال آب خزر به سمنان

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: باید راهکار مناسب و بهتری به جای انتقال آب خزر مانند مدیریت ،مهار و کنترل مصرف آب در سمنان انجام شود.

 

علی اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا مازندران، با اشاره به اینکه صحبت های رئیس جمهور به این صورت صحیح نبوده است،اظهار کرد: رئیس جمهور باید اجازه می داد مدیران اجرایی که مسئول و متولی این موضوع بسیار مهم هستند نظر کارشناسی خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه همه ما نسبت به دریای خزر دغدغه داریم، تصریح کرد: حوزه آبخیز دریای خزر، دریای آزاد نیست که بخواهیم آب آن را بگیریم و همچنان اضافه بماند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه گفت: دریای خزر چیزی شبیه دریاچه ارومیه در مقیاس بزرگتر است،در صورت برداشت از این دریاچه بسته با کم شدن آب آن رو به رو و مشکلات اساسی در حوزه های مختلف را شاهد خواهیم بود.

  وی با اشاره به اینکه انتقال آب دریای خزر به سمنان باعث مشکلات زیست محیطی این استان می شود،خاطر نشان کرد:کارشناسان محیط زیست باید مشکلاتی که در مسیر انتقال لوله از منطقه مازندران به سمنان و همچنین شیرین سازی آب و غیره را مورد بررسی قرار دهند و بعلاوه خسارت های احتمالی نیز در نظرگرفته شود.

اسماعیلی با بیان اینکه پس از انجام انتقال باید همه جوانب در نظر گرفته شود، تصریح کرد: باید راهکار مناسب و بهتری به جای انتقال آب مانند مدیریت ،مهار و کنترل مصرف آب در سمنان انجام شود.

وی با بیان اینکه هنوز مدیریت صحیح مصرف آب در سمنان صورت نگرفته است، اظهار کرد: با نظر رئیس جمهور در مورد انتقال آب دریای خزر به سمنان مخالف هستم و از وزیر مربوطه سوال خواهم کرد و به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران به رئیس جمهور در مورد اینکه در مصاحبه ها سخنان  غیرمنطقی و غیرعقلایی و غیرقانونی بر زبان آوردند، تذکر خواهم داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: