• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-785-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس مطرح کرد

مخاطره‌آمیز بودن انتقال آب دریای مازندران به سمنان/ نیاز بیشتر مردم مازندران به آب نسبت به سمنانی‌ها

نماینده مردم شهرستان های بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخاطره آمیز بودن انتقال آب خزر به سمنان و نیاز بیشتر مردم مازندران به آب نسبت به استان مقصد، گفت: انتقال آب از دریای عمان راهکاری عاقلانه تر از این طرح فاجعه آمیز و غیرکارشناسانه است.

ولی اله نانواکناری در گفت و‌گو با ایسنا مازندران،در ذکر دلایل اظهارات غیراصولی رئیس جمهور در مورد انتقال آب خزر به سمنان گفت: آقای روحانی در جمعی قرار گرفت که کنترل از دست وی خارج و منجر به بیان نظرات غیرکارشناسانه شد.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: انتظار داریم آقای روحانی نظرات کارشناسان محیط زیست، وزارت نیرو و سایر متخصصینی که پیشتر به بررسی و تحلیل این موضوع پرداخته اند را مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نیاز مردم مازندران به آب را بیشتر از سمنان دانست و خاطرنشان کرد: علیرغم بارش‌های نسبتا مناسب شاهدیم که استان مازندران با مشکل تامین آب شرب و کشاورزی دست به گریبان است.

نانواکناری انتقال آب دریای مازندران به سمنان را مخاطره آمیز توصیف کرد و هشدار داد: استان مازندران در پی این اتفاق، به لحاظ محیط زیست و اکوسیستم دچار بحران های غیرقابل جبران خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نباید تجربه دریاچه ارومیه مجددا تکرار شود، افزود: انتظار می رود که رئیس جمهور در این باره توضیحات قانع کننده و قابل قبولی را به مردم مازندران داده و نگرانی آنان را پاسخگو باشد.

نماینده مردم شهرستان های بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اظهار نظر نمایندگان سه استان شمالی در مجلس اشاره و تاکید کرد: نمایندگان طی تذکر کتبی و طرح سوالات از وزیر نیرو درخواست می کنند که دلایل مطرح شدن چنین طرحی را توضیح دهد، مطلبی که در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و مجلس آن را رد کرد.

وی از نظرات منفی متخصصین، تشکل های حامی محیط زیست، NGO ها و مردم نسبت به طرح انتقال آب خزر سخن گفت و تصریح کرد: انتظار داریم رئیس جمهور از مردم سه استان شمالی کشور عذرخواهی کند.

نانواکناری با بیان اینکه آقای روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی هستند و نه رئیس جمهور استان سمنان، خاطرنشان کرد: طرح مذکور حتی از لحاظ اقتصادی نیز صرفه و سود نداشته و مردود است.

وی انتقال آب از دریای عمان را راهکاری عاقلانه تر دانست و پیشنهاد کرد: انتقال آب دریای عمان به استان های کویری کشور می تواند مشکل استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، یزد و سمنان را مرتفع کرده و خطرات زیست محیطی کمتری به همراه داشته و ثمربخش باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: