• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7214-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

شایعه کم‌فروشی کارخانه‌های خوراک دام و طیور در مازندران

مدیرعامل شرکت تعاونی تامین نیاز کارخانجات دام و طیور و آبزیان مازندران گفت: کم‌فروشی کارخانه‌های خوراک دام و طیور در مازندران شایعه است.

به گزارش ایسنا مازندران، حسین کیهانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی محصولات کارخانه‌های خوراک دام و طیور و آبزیان به صورت وزنی فروخته می شود، اظهار کرد: این شایعات تنها برای ایجاد فضای روانی علیه این کارخانه‌ها است و صحت ندارد.

وی با اشاره به تغییرهایی که در نرخ ارز بوجود آمده است در مورد افزایش هزینه های تولید و فروش انواع خوراک دامی، اظهار کرد: شایعه کم‌فروشی برخی کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان مازندران نادرست است چرا که تمام ناوگان‌های حامل کیسه های خوراک وزن و پس از سند خوردن از کارخانه خارج می شوند.

مدیرعامل شرکت تعاونی تامین نیاز کارخانجات دام و طیور و آبزیان مازندران شایعه های اخیر مبنی بر کم فروشی کارخانه‌های خوراک را ناشی از ایجاد جو روانی منفی توسط برخی افراد سودجو دانست و تصریح کرد: هیچ کالایی به صورت پاکتی و موردی از این کارخانه ها خارج نمی‌شود و درصورتی که چنین موردی مشاهده شود از طریق مراکز بازرسی و نظارتی استان پیگیری می شود.

کیهانی با بیان اینکه ممکن است کم فروشی کالا ها در مراکزفروش و فروشگاه های عرضه مواد فرآوری شده اتفاق بیافتد، گفت: در این صورت نظارت بر چنین مواردی در حوزه اختیارات ما نیست و نظارت های ما تنها تا زمان خروج ناوگان های حمل خوراک از درب کارخانجات خوراک است، در صورت دریافت گزارشی در این مورد حتما پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به جلسه ای با مشارکت سازمان های جهاد کشاورزی و مسئولان سازمان حمایت برای دستیابی به توافقی در مورد قیمت اقلامی که با ارز ۴ هزار و دویست تومان وارد می شو،د اظهار کرد: در این جلسه موفق شدیم بر روی برخی از قیمت ها باهم به توافق برسیم که امیدواریم در هفته آینده توسط سازمان حمایت به تمام کارخانجات وارد کننده ذرت،سویا، جو و سایر اقلامی که با ارز ۴ هزار و دویست تومانی وارد می شود ابلاغ شود.

این مسؤول در رابطه با مقرون به صرفه بودن خوراک صنعتی نسبت به واحد های غیر صنعتی گفت: به دلیل راحت بودن مخلوط و آسیاب کردن خوراک به صورت یکنواخت در واحدهای صنعتی، ضایعات کمتر و بهداشتی تر بودن این واحدها در تولید خوراک دام محصولات مقرون به صرفه تری خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: