• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-284-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

مازندران استان پایلوت رسته زنبورداری شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: بر اساس مطالعات ملی، رسته زنبورداری به عنوان یکی از رسته های اولویت دار شناسایی شد و استان مازندران به عنوان یکی از استان های پایلوت رسته زنبور داری انتخاب شد.

 

به گزارش ایسنا مازندران،کامران اصغری در جلسه امضا تفاهم نامه رسته زنبورداری طرح تکاپو اظهارکرد: اجرای طرح «توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)» از اواخر سال1392 با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( UNIDO ) در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و این اداره کل قرار گرفت.

وی افزود: اجرای این طرح به طور کلی در مرحله اول انجام مطالعات و شناسایی بسته های اولویت دار در سطوح استانی  و ملی و مرحله دوم پیاده سازی برنامه های عملیاتی جهت توسعه رسته کسب و کارهای اولویت دار در استان های هدف صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات ملی، رسته زنبورداری به عنوان یکی از رسته های اولویت دار شناسایی شد و استان مازندران به عنوان یکی از استان های پایلوت رسته زنبور داری انتخاب شد.

اصغری با تاکید بر ضرورت افزایش بهره وری در رسته زنبورداری استان مازندران تصریح کرد: در این تفاهم نامه با هدف تغییر الگوی تولید در صنعت زنبورداری از تولید صرفا عسل به تولید سایر محصولات زنبور عسل با همکاری دستگاه های مرتبط برنامه عمل رسته زنبورداری جهت تکمیل زنجیره تولید و عرضه سایر محصولات زنبور عسل آموزش های تخصصی ارائه خواهد شد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران بیان کرد: در رسته زنبورداری آقای دکتر فولادیان کارگزار جوان و بسیار فعال طرح تکاپو در استان است که تا کنون زمینه ساز فعالیت های بسیار مطلوبی از قبیل  برگزاری دوره های آموزشی تولید ژله رویال، بره موم، گرده گل و تولید زهر زنبور عسل در استان شده اند و این تفاهم نامه نیز به پیشنهاد وی منعقد گردیده است.

وی با بیان اینکه کارگزار طرح تکاپو با اجرای این تفاهم نامه با کمک این اداره کل، فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی بدنبال تغییر رویکرد آموزشی با هدف افزایش بهره وری در زنبورداری استان است،یادآورشد:از نکات قابل توجه برگزاری دوره های آموزشی در این تفاهم نامه تکمیل زنجیره به همراه آموزش علوم نوین است.

اصغری تصریح کرد: در واقع در این دوره ها علاوه بر آموزش به زنبورداران، تجهیزات تولید زهر با کمک تسهیلات صندوق توسعه زنبورداری کشور  در اختیار آنها قرار میگیرد و از طرفی با ایجاد قراردادهای خرید تضمینی تمامی محصولات تولیدی نیز خریداری می گردد تا در نهایت با تکمیل زنجیره آموزش، تولید و اتصال به بازار جهانی در محصولاتی که تاکنون در مازندران تولید نمی گردید، شرایط تولید و صادرات ایجاد شود .

به گزارش ایسنا،در راستای اجرای طرح «توسعه کسب و کارو اشتغال پایدار (تکاپو)» و با هدف ارائه آموزش های علوم نوین فنی و مهارتی در رسته زنبورداری تفاهم نامه چهارجانبه ای فی مابین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و مدیر رسته زنبورداری طرح تکاپو در استان مازندران منعقد و اجرایی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: