• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-385-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس خبر داد

بازگشایی درهای کاخ صفی آباد بهشهر پس از 40 سال به روی مردم

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی از بازگشایی کاخ صفی آباد بهشهر پس از 40 سال خبر داد و گفت: منتظر اعلام نظر نهایی از سوی وزارت اطلاعات هستیم تا عملیات اجرایی احداث جاده دسترسی به کاخ صفی آباد را آغاز کنیم.

علی محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: برای بازگشایی کاخ صفی آباد بهشهر طی یک سال گذشته پیگیری های بسیاری صورت گرفت تا بالاخره در مرحله نخست، دو ماه پیش موافقت های اولیه از وزارت اطلاعات اخذ شد.

 وی افزود: در مرحله دوم بازدید از کاخ صفی آباد توسط چند تن از مسئولان وزارت اطلاعات دو هفته پیش انجام شد که یک تیم کامل فنی، امنیتی و کارشناسی از مجموعه کاخ صفی آباد بازدید کردند و جوانب کار مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این بازدید راه های دسترسی پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت،تصریح کرد: پس از بازدید صورت جلسه ای را تنظیم شد که در این صورت جلسه تعهدات طرفین و اقداماتی که باید انجام شود و ملاحظاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد لحاظ گردید و قرار شد پس از بررسی ملاحظات در وزارت اطلاعات نظر نهایی به مجموعه صفی آباد اعلام شود و عملیات اجرایی پس از اعلام نظر نهایی؛ آغاز خواهدشد.

شاعری با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران باید کاخ صفی آباد را مرمت و بازسازی کنند و همچنین وظیفه نگهداری و مدیریت کاخ صفی آباد به لحاظ میراثی در اختیار اداره میراث فرهنگی و گردشگری قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: البته دستگاه های دیگر مانند شهرداری، منابع طبیعی و محیط زیست نیز همکاری های لازم را به منظور ایجاد جاده دسترسی، فنس کشی و فراهم کردن امکانات و تسهیلات لازم برای عموم مردم انجام می دهند.

وی گفت: همچنین فرمانداری بهشهر به عنوان مسئول اجرایی شهرستان وظیفه هماهنگی میان دستگاه های اجرایی را برعهده دارد و امیدواریم با همکاری دستگاه های مربوطه به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی جاده دسترسی به کاخ صفی آباد باشیم.

شاعری  با اشاره به اینکه در حال حاضر منتظر نظر نهایی وزارت اطلاعات هستیم تا هر چه سریع تر اجازه آغاز عملیات اجرایی جاده دسترسی به مجموعه تاریخی کاخ صفی آباد را به دستگاه های اجرایی شهرستان بهشهر اعلام کند، یادآورشد: ما همه گونه آمادگی خود را برای احرای این پروژه به وزارت اطلاعات اعلام کردیم .

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: بخش کاخ صفی آباد که کاربری گردشگری و میراثی دارد از بخش نظامی جدا می شود و پس از مشخص کردن حریم ها فنس کشی صورت می گیرد و ملاحظات امنیتی مورد نظر سازمان اطلاعات اجرایی  خواهد شد.

وی با بیان اینکه با انجام این مراحل بازدید از بخش میراثی کاخ صفی آباد برای عموم مردم آزاد می شود، یادآورشد: حایلی میان بخش میراثی و نظامی ایجاد می شود تا ضمن رعایت تمام ملاحظات امنیتی مردم بتوانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری مجموعه کاخ صفی آباد استفاده کنند این اتفاق بسیار بزرگی در جهت توسعه گردشگری و رونق اقتصادی شهرستان بهشهرمحسوب می شود.

شاعری با بیان اینکه بازگشایی و بازدید از کاخ صفی آباد یکی از آرزوهای دیرینه مردم بهشهر بود که پس از 40 سال در حال تحقق است، اظهارکرد: به دنبال این هستیم که مدیریت کاخ صفی آباد به صورت یکپارچه در اختیار اداره میراث فرهنگی و گردشگری قرار بگیرد تا در آینده مشکل تداخل مدیریتی به وجود نیاید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: