• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-15514-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران خبر داد

حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز پرندگان در مازندران

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: برنامه دستگاه قضایی استان در خصوص شکار غیرمجاز و بی رویه پرندگان، برخورد جدی و بدون تعارف با متخلفان است و حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز خواهد بود.

به گزارش ایسنا مازندران، سید یونس حسینی عالمی اظهار کرد: دغدغه و برنامه دادگستری استان مازندران، جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز پرندگان و ترویج شکار مجاز است که در این راستا جلسه ای نیز به ریاست رئیس کل محترم و مسئولین ذیربط استانی برگزار و روش های برخورد با شکارچیان غیرمجاز ابلاغ شد.

  وی تصریح کرد: فقط شکاری که مورد تایید محیط زیست باشد، مجاز و قانونی است و بقیه شکارگاه ها و صیدگاه ها باید در سطح استان جمع آوری شود.

دبیر ستاد حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران افزود: در همین راستا بیش از 500 تور غیرمجاز صید و شکار طی عملیاتی سراسری در هفته گذشته در سطح استان جمع آوری شد که این برنامه مستمر و ادامه دار خواهد بود.

حسینی عالمی تاکید کرد: مشکل ما در این خصوص فقط شکار پرندگان مهاجر نیست و شکار غیر مجاز باید در زیست گاه های سراسر استان جمع آوری و با این مساله مقابله شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در این رابطه برای چند نفر پرونده قضایی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: رئیس کل محترم نیز به عنوان رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران در خصوص مقابله با شکارچیان غیرمجاز تاکید دارند و جلساتی نیز به صورت منظم در این راستا برگزار می شود.

حسینی عالمی با اشاره به اینکه رسانه ها باید برای مقابله با صید بی رویه پرندگان فرهنگسازی کنند، افزود: سخنرانی و اطلاع رسانی ائمه جمعه محترم و سایر مسئولان محلی و شهرستانی نیز برای معرفی قانون در این مورد بسیار موثر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: