• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-987-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران خبر داد

برگزاری جشنواره قصه گویی منطقه‌ای در ساری

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران گفت: این استان میزبان 35 قصه گوی برتر منطقه 5 بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی شد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد علی یزدان شناس با اشاره به برگزاری بیست ‌و یکمین جشنواره بین المللی کانون پرورش فکری در تهران هم‌زمان با شب یلدا از برگزاری جشنواره منطقه‌5 کشور در این استان خبرداد و اظهارکرد: از سوی دبیرخانه جشنواره، پنج منطقه برای برگزاری بخش منطقه‌ای تعیین شدند که مازندران هم  3 و 4 آذر، مجری برگزاری  جشنواره منطقه 5 کشور در ساری خواهد بود.

وی افزود:35 قصه گوی برگزیده 7 استان از میان 3 هزار و 264 قصه گو  از استان‌های؛ تهران، البرز، خراسان رضوی، خراسان شمالی،سمنان، گلستان و مازندران در رقابت با هم‌دیگر قصه می گویند تا با رای داوران  5 برگزیده به بخش کشوری معرفی شوند. 

دبیر جشنواره منطقه 5 قصه گویی کشور با اشاره به اهمیت فعالیت قصه گویی در کانون  و تاثیر قابل ملاحظه آن به عنوان ابراز تربیتی در ارتباط با کودکان؛ این جشنواره را یکی از فرصت‌های مهم در رشد و توسعه فعالیت های فرهنگی و تربیتی استان  دانست و گفت: با هماهنگی و حمایت سرپرست  استانداری مازندران، صدا و سیما، شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری و دیگر دستگاه‌ها و نهادها تلاش شده است این رویداد به نحو مقتضی اجرا شود.

وی با بیان اینکه قصه نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت کودکان ونوجواناندارد، تصریح کرد: با وجود ۴۰ فعالیت که در کانون صورت می‌گیرد، قصه گویی به عنوان یک فعالیت و ابزار شاخص تربیتی در مراکز فرهنگی و هنری به حساب می آید .

قصه گویان جشنواره برای کودکان روستایی و شهری قصه می گویند

یزدان شناس با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی دبیرخانه این جشنواره قرار شد 7 قصه گو از میان 35 قصه گویی راه یافته به بخش منطقه‌ای با حضور در 5 منطقه برای کودکان ونوجوانان شهر و روستا قصه بگویند، خاطرنشان کرد:بر این اساس دانش آموزان دو مدرسه روستای «شهید مطهری» و«آرش» روستای جامخانه و مدرسه «شاهسورانی» روستای اسلام آباد  میزبان قصه‌های برگزیده جشنواره خواهند بود.

وی افزود: اما در بخش دیگر اعزام قصه گویان، دو مجموعه «خیریه گل یاس» و «شهرکتاب ساری» هم شاهد اجرای قصه‌گویی در مجموعه های خود هستند.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی قصه

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به اینکه جشنواره قصه گویی صرفا یک مسابقه و رقابت نیست و به نوبه خود یک کارگاه آموزشی برای مربیان مرتبط با کودک و نوجوان است، تصریح کرد: در بخش جنبی جشنواره،دو کارگاه‌ تخصصی پیش بینی شده است، همچنین نشست تخصصی«از قصه تا اجرا» توسط استاد «حسن دولت آبادی» و کارگاه«بیان هنرمندانه قصه» توسط استاد«علی خانجانی» در این دو  روز به عنوان برنامه جنبی برای قصه گویان و علاقه‌مندان  در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در راستای وسعت بخشی و انتشار گسترده جشنواره، این رویداد به صورت هم‌زمان در بستر فضای مجازی به نشانی instagram.com/kanoonparvaresh_mazandaran نمایش داده خواهد شد.

به گزارش ایسنا مازندران،علاقه‌مندان  می توانند صبح‌ روز 3 آذر از ساعت 8 تا 12 وعصر‌ از ساعت  14 تا 19  و صبح روز 4 آذر از ساعت 8 تا 12 در محل سینما کانون ساری به نشانی ساری بلوار امیر مازندرانی، خیابان رودکی، جنب بوستان سنگ شاهد برنامه های قصه گویی باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: