• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-14314-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

7 هزار هکتار اراضی برنج مازندران به سطح کشت باز می‌گردند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: به دلیل خشکسالی حدود 6 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران زیر کشت شالی نرفت و حدود هزار هکتار نیز در میانه راه به دلیل کمبود آب، خشک شد اما با تمهیدات انجام شده تمامی این اراضی به سطح زیرکشت بر می گردند.

به گزارش ایسنا مازندران، عزیز‌الله شهیدی‌فر در هجدهمین همایش ملی برنج در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه دو سوم از سطح زیرکشت اراضی مازندران مربوط به اراضی زراعی است، اظهار کرد: 40 درصد این اراضی شالیزاری است که در 210 هزار هکتار از این اراضی شالیزاری برنج کشت می شود.

وی با اشاره به اینکه تغییرات زیادی در کشت ارقام محلی به پرمحصول در مازندران به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: دلایلی چون ذائقه مردم، بازار، واردات برنج و آب که از چالش های اصلی تولید کشت برنج است موجب تغییرات در این زمینه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حال گذار از کشاورزی سنتی به مدرن هستیم اما چالش های زیادی وجود دارد، تصریح کرد: در مازندران در مباحثی مانند زیرساخت ها، تجهیز و نوسازی اراضی، انتقال آب، به‌زراعی، ترویج، آموزش و غیره کارهای مناسبی اتفاق افتاده است.

شهیدی‌فر با اشاره به اینکه چالش های پیش روی برنج در مازندران شامل سطوح مالکیت، بحران آب و افزایش سن بهره بردارن در اراضی شالیزاری است، گفت: تا به امروز در بحث مکانیزاسیون کشاورزی در مازندران 450 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است به طوری که 27 درصد بخش کاشت و 90 درصد بخش برداشت در این استان به صورت مکانیزه است و در زمینه داشت محصول هنوز به نتیجه مطلوبی دست نیافتیم.

وی با بیان اینکه 12 درصد منابع آبی در مازندران در دسترس قرار داد و بخش عظیمی از این منابع در دسترس نیست و با وجود بارندگی های مختلف نمی توانیم از آن استفاده کنیم و با کمبود آب، شاهد خشکسالی هستیم، تصریح کرد: به دلیل خشکسالی حدود 6 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران زیر کشت شالی نرفت و حدود هزار هکتار نیز در میانه راه به دلیل کمبود آب خشک شد اما با تمهیدات انجام شده تمامی این اراضی به سطح زیرکشت بر می گردند.

شهیدی‌فر در پایان با اشاره به اینکه سلامت و عدم آلاینده بودن برنج مازندران بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: با صادرات 75 تن برنج طارم و هاشمی به کشورهای مختلف و عبور از آزمایش های سخت آن کشورها، برنج مازندران از نظر کیفیت و سلامت تضمین شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: