• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1284-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن همیاری کشتارگاه های صنعتی طیور مازندران خبر داد

برگزاری همایش کشتارگاه های صنعتی طیور کشور در مازندران/ مازندران در صدر بهترین کشتارگاه‌های صنعتی آسیا

رئیس انجمن همیاری کشتارگاه های صنعتی طیور مازندران از برگزاری همایش سراسری کشتارگاه های صنعتی طیور در مازندران خبر داد و گفت: مازندران دارای بهترین کشتارگاه‌های صنعتی آسیا است.

به گزارش ایسنا مازندران، یوسف رمضانی با اشاره به برگزاری همایش سراسری کشتارگاه های صنعتی طیور کشور در مازندران در آذرماه امسال، اظهار کرد: بررسی حلقه های مفقوده همکاری میان کشتارگاه ها، خلاهای موجود در بازار، تاثیر فعالیت کشتارگاه های غیر مجاز بر بازار و تلاش برای حذف رقابت کاذب از اهداف برگزاری این همایش است.

وی بررسی راهکارهای مختلف برای ارتقا کیفیت و مشارکت کشتارگاه ها در بخش های مختلف را یکی از دلایل برگزاری همایش سراسری کشتارگاه های صنعتی طیور کشور در مازندران دانست و تصریح کرد: رقابت های کاذب در برخی از استان ها شکل گرفته و موجب لطمه به پیکره تولید کشتارگاه های صنعتی طیور کشور شده است از این رو با برگزاری این همایش درصدد حذف رقابت های کاذب و بررسی تاثیر کشتارگاه های غیر مجاز بر بازار هستیم.

رئیس انجمن همیاری کشتارگاه‌های صنعتی طیور مازندران با بیان اینکه بهترین کشتارگاه‌های آسیا در مازندران فعالیت می کنند، گفت: متاسفانه با وجود اینکه کشتارگاه‌های مازندران بیشترین صادرا ت سالانه در کشور را دارند اما همچنان مورد بی توجهی مسئولان قرار می‌گیرند.

رمضانی از احداث ۵ کشتارگاه جدید در استان خبر داد و گفت: مازندران ‌۲۲ کشتارگاه فعال دارد که ۷ واحد به صورت تمام اتو ماتیک در حال فعالیت است.

وی با ابراز تاسف از کاهش بازدهی و سودآوری کشتارگاه‌ها، اظهار کرد: راه اندازی کشتار گاه نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی دارد که به علت بازدهی کم و بی‌توجهی مسئولان، این بخش با ضررهای زیادی رو به رو شده است.

رئیس انجمن همیاری کشتارگاه‌های صنعتی طیور مازندران با اشاره به ۲۶۰ کشتارگاه موجود در کشور بیان کرد: با وجود بهترین کشتارگاه های آسیا در مازندران اما هنوز شاهد بی توجهی برخی بخش ها همچون صندوق ضمانت کشاورزی و صندوق توسعه صادرات هستیم که سهم زیادی از صادرات را به خود اختصاص داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: