• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6214-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

فرماندار گلوگاه خبر داد

احتمال افزایش بافت فرسوده گلوگاه به 50 هکتار

فرماندار گلوگاه گفت: از سال گذشته 32 هکتار بافت فرسوده در این شهرستان شناسایی شده بود و پیش بینی می شود در سال جاری بافت فرسوده گلوگاه به 50 هکتار برسد.

محمدرضا تباکی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: پس از ابلاغ تشکیل ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده از سوی استانداری، تهیه برنامه جامع اقدام مشترک در گلوگاه توسط شهرداری و دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته 32 هکتار بافت فرسوده شهری در محلات شهرستان گلوگاه شناسایی شده بود، تصریح کرد: پس از جلساتی که برگزار شد به این نتیجه رسیدیم که طبق تعریف های ستاد بازآفرینی بافت فرسوده کمی متفاوت تر است به طوری که ستاد بازآفرینی محلات بزرگ تری را شامل می شود بدین معنی که علاوه بر بافت فرسوده، فضاهای ناکارآمد در کالبد شهری شناسایی می شوند و در این طرح قرار می گیرند.

فرماندار گلوگاه با اشاره به اینکه حدود 50 هکتار از بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در طرح بازآفرینی این شهرستان قرار دارد و باید این میزان تصویب شود، گفت: پس از شناسایی بافت های فرسوده، شهرداری برنامه جامع اقدام مشترک را تهیه می کند، مصوب ستاد شهرستانی شده و به استانداری ابلاغ می شود.

تباکی با بیان اینکه شهرداری گلوگاه پیش از آنکه طرح بازآفرینی مطرح شود، بخش زیادی از کارها را انجام داد، خاطرنشان کرد: در مناطقی که به عنوان بافت فرسوده شناسایی شدند برخی از مشکلات محلات برطرف شده است، به عنان مثال دیوارهای قدیمی تخریب و دیوارهای جدید به جای آنها ساخته شد، معابر بازگشایی شده و جابه‌جایی تاسیسات آب و برق نیز تا حدود فراوانی صورت پذیرفت.

وی با اشاره به برخی از اقداماتی که بافت فرسوده انجام می‌شود، گفت: تجمیع قطعات، تعریف و بهسازی معابر، جابه‌جایی و بهسازی تاسیسات، شبکه آب شرب فرسوده و تیربرق های فرسوده بخشی از فعالیت‌هایی است که در این طرح اجرا می شود، همچنین رسیدگی به مسائل اجتماعی و فرهنگی بافت فرسوده نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار گلوگاه در پایان گفت: اگر اقدامات بازآفرینی در بافت های فرسوده هر چه سریع‌تر انجام نشود مباحثی چون حاشیه‌نشینی، آسیب های اجتماعی، وقوع بزه و جرم در این مناطق افزایش می یابد و خدمات‌رسانی مطلوب شهری به شهروندان مانند ورود نیروهای امدادرسانی چون آتشنشانی و آمبولانس به میان آن محله دشوار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: