• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1914-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس محیط زیست:

فاضلاب های خانگی تهدید نیست!

یک کارشناس محیط زیست گفت: فاضلاب های خانگی تهدید نبوده و با مدیریت درست می توان از آن استفاده کرد.

حسن امینی راد در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه فاضلاب خانگی تهدید نبوده است، اظهار کرد: مدیریت درست در بحث تصفیه فاضلاب های خانگی منجر به استفاده از آن به عنوان آب درجه 2 و در نهایت تهیه کودهای کشاورزی است.

وی تصریح کرد: در مناطقی که شبکه جمع آوری اجرا نشده از سیستم های سنتی استفاده می کنند که متاسفانه به دلیل کمبود فضا کامل اجرا نمی شود.

*آلودگی میکروبی در چند قدمی محیط زیست

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل بااشاره به اینکه فاضلاب خانگی دارای عناصری بوده که اگر تصفیه نشود، برای محیط اطراف خطرناک است، گفت: آلودگی میکروبی و وجود آمونیاک از تصفیه نشدن فاضلاب خانگی محیط را آلوده می کند.

امینی راد خاطرنشان کرد: به طور مثال در حال حاضر در جنگ یمن، به سراغ بمباران تصفیه خانه ها رفته تا بتوانند در صورت عدم جمع آوری مناسب فاضلاب ها بحث شیوع بیماری وبا و حصبه را ایجاد کنند.

وی در ادامه بیان کرد: یک متر مکعب فاضلاب می تواند ۴۰ متر مکعب آب های زیر زمینی را آلوده کند، بنابراین تصفیه فاضلاب های خانگی یک نیاز بوده که باید اجرا شود.

*استفاده از سپتیک تانک در استان های شمالی

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل بابیان اینکه در شهرهایی که شبکه های جمع آوری فاضلاب ندارند، از سپتیک تانک استفاده می شود، افزود: دراستان های شمالی به دلیل بالا بودن سطح آب های زیر زمینی از سپتیک تانک یا همان چاه های فاضلاب استفاده شده یا در جاهایی که سطح آب پایین تر است از چاه های جذبی استفاده می شود.

امینی راد با بیان اینکه در شهرهای بزرگ مانند بابل، ساری و قائمشهر که جمعیت بیشتر و در نهایت آلودگی بیشتری دارد، اجرای شبکه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب ها در دستور کار است و سپتیک ها جمع آوری و فاضلاب به نقطه مشترکی برده و تصفیه می شود، یادآور شد:به دلیل بالا بودن سطح آب های زیر زمینی و اهمیت آب، تصفیه فاضلاب امری ضروذی است.

وی افزود: برای حفظ بهداشت و استفاده مجد آب با استفاده از تصفیه خانه، فاضلاب را مهار کرده و با بالا بردن استاندارد تصفیه می توان از این آب به عنوان درجه ۲ استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: