• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-584-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران خبر داد

احتمال افزایش قیمت مرغ در روزهای آینده/ تامین علوفه؛ مشکل بسیاری از مرغداری‌های مازندران

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران با اشاره به اینکه تامین علوفه؛ مشکل بسیاری از مرغداری‌های مازندران است، گفت: با توجه به روند بازار احتمال دارد قیمت مرغ در روزهای آینده افزایش یابد.

کامران هاشمی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه امروز با افزایش 200 تومانی، قیمت مرغ به 8 هزار و 700 تومان رسیده است و فروشندگان نیز می‌توانند 10 درصد سود به آن اضافه کنند و مرغ‌های زربال نیز حدود هزار تومان بیشتر از این قیمت عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه تخم مرغ برای توزیع در روزهای گذشته به شانه‌ای 16 تا 17 هزار تومان رسیده بود، گفت: عرضه و تقاضا دلیل اصلی این نوسانات است، اگر تقاضا بالا باشد عرضه بیشتر می شود و قیمت ها افزایش می‌یابد و در غیر این صورت قیمت تخم مرغ کاهش پیدا می‌کند.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران با اشاره به اینکه قیمت مرغ در روزهای آینده افزایش می‌یابد، اظهار کرد: تغییر نرخ ارز موجب شد تولید‌کنندگان در تامین نهاده‌ها با مشکل رو به رو شوند و قیمت داروها 3 برابر افزایش یافت.

هاشمی با بیان اینکه قطعی برق در روند افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ تاثیر فراوانی داشت، گفت: قطعی برق موجب شد تا بسیاری از مرغداری‌ها درگیر این موضوع شوند و تلفات زیادی دادند.

وی با اشاره به اینکه دلیل اصلی گرانی مرغ و تخم‌مرغ عدم فعالیت رانندگان کامیون بوده است، اظهار کرد: عدم فعالیت رانندگان کامیون در تامین علوفه و خوراک مورد نیاز مرغ مشکل فراوانی ایجاد کرده است و تولید مرغ در این استان را با روند کاهشی رو به رو کرده است.

هاشمی با بیان اینکه قیمت جوجه نیز افزایش زیادی پیدا کرده است، گفت: بسیاری از مرغداران به دلیل عدم تامین نهاده مورد نیاز خود مرغداری‌های خود را خالی نگه می‌دارند و این یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ است.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران با اشاره به اینکه برخی از نهاده‌ها از کشورهایی چون برزیل و آرژانتین وارد و بسیاری دیگر از اصفهان و جنوب کشور تامین می‌شود، اظهار کرد: با وجود آنکه مازندران رتبه نخست تولید مرغ در کشور را دارا است و نباید قیمت مرغ آنچنان افزایش یابد، به دلیل مسائل مختلف و به ویژه عدم فعالیت رانندگان کامیون و یا افزایش نرخ کرایه آنها، برخی کارخانه‌های تولید دانه و مرغداری‌ها فعالیت خود را تعطیل کردند که این امر مزید بر علت شده است.

وی با بیان اینکه مازندران به تنهایی توان تهیه علوفه مورد نیاز مرغداری‌ها را ندارد و باید از سایر استان‌های کشور تامین کند، گفت: ذرت علوفه مورد نیاز مرغداری‌های مازندران است که بیشتر در شیراز، اصفهان و جنوب کشور تولید و وارد این استان می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: