• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9214-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خبر داد

رشد 12 درصدی صدور سند کاداستری در مازندران

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از رشد 12.3درصدی صدور سند مالکیت حدنگار و 4 درصدی عملیات ثبتی در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمدحسن بهادر درحاشیه پنجمین کمیته املاک و کاداستر اظهار کرد: در 6 ماهه ابتدائی سال 100 هزار و 200 برگ سند حدنگار در 24 واحد ثبتی صادر و تسلیم متقاضیان شده که این رقم از بدو تاسیس ثبت اسناد و املاک در استان در نوع خود بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: در این مدت نیز از 2 هزار و 846 ملک تقاضای ثبت پذیرفته شده که رشد 86 درصدی داشته است و از هزار و 365 ملک تحدید حدود و 10 هزار و 796 قطعه ملک نیز تفکیک گردیده است که در مجموع با احتساب تجمیع وافرازهای انجام شده در عملیات ثبتی رشد 4 درصدی داشته ایم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: پاسخ به 75 هزار و 578 استعلام و اعلام وضعیت ثبتی و بازداشت 14 هزار و 542 پلاک و رفع بازداشت 9 هزار و 622 ملک به دستور مراجع قضائی را از دیگر فعالیتهای این اداره‌کل در این مدت بوده است.

بهادر تصریح کرد: 98.3 درصد از استعلامات پاسخ داده شده ظرف کمتر از 2 روز انجام شد که این استان همانند سال گذشته رتبه اول این تلاش را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای ثبتی غرب استان با دارا بودن شرایط یکسان در صدور اسناد مالکیت کاداستری تلاش مضاعف و دو برابری داشته اند و این در حالی است که اسناد مالکیت انتقالی یا اصطلاحا تک برگ به تک برگ با توجه به کمبود نیرو حداکثر ظرف 2 روز در استان صادر می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک در ادامه تصریح کرد: اسناد مالکیت قدیمی دفترچه ای برابر قانون جامع حدنگار و کاداستر کشور مصوب 12 بهمن 93 تا 15 ماه دیگر اعتبار دارد و پس از این ارائه هرگونه خدمات ثبتی به اشخاص منوط به تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای خواهد بود

بهادر در پایان تعیین موقعیت جغرافیایی، درج هولوگرام امنیتی، تثبیت و ترسیم کروکی و ثبت اطلاعات ملک در سیستم جامع املاک و کاداستر را از مزایای اسناد مالکیت کاداستر( تک برگ ) برشمرد و گفت: صدور اینگونه اسناد مانع از بروز تعارضات ملکی وتثبیت مالکیت قانونی و شرعی اشخاص خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: