• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1884-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز استان:

دود گرانی به چشم کسبه بازار می رود/ افزایش 3 برابری قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز مازندران از افزایش 3 برابری قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی خبر داد و گفت: دود این گرانی به چشم کسبه بازار می رود.

محمدعلی وریجی در گفت‌‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه، بازار لوازم ساختمانی و بهداشتی وضعیت مطلوبی را سپری نمی کند، اظهار کرد: با وجود آنکه بار مورد نیاز کسبه و مردم در اختیار تاجران قرار دارد اما چیزی در اختیار فروشندگان و بازاریان قرار نمی گیرد.

وی با بیان اینکه اگر لوازمی برای عرضه از سوی تجار وجود داشته باشد، با قیمت بسیار بالا به خریدار عرضه می شود، تصریح کرد: به عنوان مثال، لوله‌ای که در اسفندماه گذشته 53 هزار تومان به فروش می رفت، در حال حاضر باید 103 هزارتومان خریداری کنیم.

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی مرکز مازندران با اشاره به اینکه در سال گذشته، سه بار لیست قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی تغییر کرد، گفت: مس، روی، آلومینیوم، آهن، و غیره آیا در انحصار کاسبان و بازاریان قرار دارد که دود گرانی به چشم آنها می رود، قطعا اینگونه نیست و دولت باید پاسخگو باشد.

وریجی با بیان اینکه در تمامی انواع شیرآلات افزایش قیمت داشتیم، اظهار کرد: نوسانات ارز را بهانه‌ای برای تغییرات قیمت قرار دادند اما ممانعت از ورود کالا به بازار مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت است.

وی با اشاره به اینکه در بازار هیچ کمبودی وجود ندارد اما تاجر آن کالا را در اختیار کاسبان قرار نمی دهد، تصریح کرد: به طور کلی قیمت لوازم ساختمانی و بهداشتی تا 3 برابر افزایش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه لوازم ساختمانی و بهداشتی ساری با بیان اینکه اگر بتوانیم باری را تهیه کنیم، فاکتوری را در اختیار خریدار قرار نمی دهند و آن را علی‌الحساب در نظر می‌گیرند، گفت: با این وجود عرضه و تقاضا به شدت افزایش یافته و بازار از رونق افتاده است.

وریجی با اشاره به اینکه فروشندگان در این مدت کسب و کار خود را تعطیل نکردند و منافع مردم در اولویت این اتحادیه قرار دارد، اظهار کرد: از مسئولان می خواهیم با تصمیم‌های به موقع و درست خود راهگشا باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: